Depeche Mode z surrealistycznym klipem do "Wagging Tongue". Nad teledyskiem czuwał Anton Corbijn

25.05.2023 14:38
Depeche Mode Fot. Rex Features/East News

Zobaczcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk Depeche Mode.

Zachęcamy Was do odwiedzenia naszego Facebooka oraz Instagrama.

"Memento Mori" to 15. album studyjny Depeche Mode – pierwszy w dwuosobowym składzie, nagrany po śmierci Andy'ego Fletchera. Na pierwszy singiel zespół wybrał utwór "Ghosts Again", zaś teraz Depeche Mode podzielił się klipem do utworu "Wagging Tongue".

Depeche Mode z surrealistycznym klipem do "Wagging Tongue" [WIDEO]

Najnowszy klip Depeche Mode do utworu "Wagging Tongue" został nagrany w Bułgarii w pobliżu zapory Studena. Za reżyserię odpowiada The Sacred Egg, zaś dyrektorem kreatywnym był długoletni współpracownik Depeszy, Anton Corbijn. W klipie rzeczywiście widać jego rękę - czarno-biały surrealistyczny teledysk pokazuje parę, która komunikuje się ze sobą pisząc wiadomości na ścianie. Dopiero zanurzając głowy w wodzie mogą ze sobą rozmawiać. Zobaczcie, jak prezentuje się ten groteskowy klip:

W klipie przez moment pojawiają się Dave Gahan i Martin Gore, ale panowie nie pojawili się na planie nagraniowym w Bułgarii.

Jeszcze w październiku 2022 artyści ujawnili, że organizowana przez Live Nation trasa „Memento Mori World Tour” rozpocznie się specjalną serią występów w północnoamerykańskich arenach. Tournée zainaugurowane zostało wyprzedanym koncertem w Sacramento. 16 maja Depeche Mode powróci do Europy. 2 sierpnia zagra na PGE Narodowym, natomiast 4 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie.

Depeche Mode sprzedali już ponad 100 milionów płyt i zagrali dla ponad 35 milionów fanów na całym świecie. Pozostają wciąż rozwijającą się i niezwykle wpływową siłą muzyczną. Nowy album i trasa koncertowa stanowią otwarcie najnowszego rozdziału ich dziedzictwa.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.