Foo Fighters zagrali pierwszy koncert po śmierci Taylora Hawkinsa [WIDEO]

25.05.2023 13:56
Foo Fighters zagrali pierwszy koncert po śmierci Taylora Hawkinsa [WIDEO] Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

W rok po ogromnej stracie, osobistej introspekcji i słodko-gorzkich wspomnieniach, Foo Fighters powracają z albumem "But Here We Are", który zadebiutuje już za tydzień. Panowie wrócili również do koncertowania.

Foo Fighters - pierwszy koncert zespołu po śmierci Taylora Hawkinsa

Fani Foo Fighters długo się zastanawiali, co dalej z zespołem po śmierci Taylora Hawkinsa. Mimo takiej straty, zespół wszedł do studia, zapowiedział nowe wydawnictwo i ma już nowego perkusistę, z którym wyruszył już nawet w trasę koncertową.

Tym został Josh Freese, który występował z Foo Fighters podczas specjalnych koncertów poświęconych pamięci Hawkinsa. Artysta pojedzie również z zespołem w nadchodzącą trasę koncertową. Jak na razie nie zdradzono, czy muzyk na stałe wejdzie do składu grupy, czy dołączy do Foo Fighters tylko na czas trasy koncertowej.

Ich pierwszy koncert w nowym składzie odbył się w środę 24 maja 2023 roku w Gilford w stanie New Hampshire i jest pierwszym z całej trasy, którą zespół zagra do listopada. 

Podczas imprezy fani usłyszeli wydane już jako single "Rescued" i "Under You", oraz premierowy numer "Nothing At All". Na scenie gościnnie pojawiła się też córka lidera grupy, Violet Grohl, która zaśpiewała z ojcem kawałek "Shame Shame" z poprzedniego albumu Foo Fighters. Poniżej możecie usłyszeć wspomniany nowy banger:

Foo Fighters - setlista z występu 24 maja

 1. Rescued
 2. Walk
 3. No Son of Mine
 4. Learn to Fly
 5. Times Like These
 6. Under You
 7. The Pretender
 8. But Here We Are
 9. Breakout
 10. The Sky Is A Neighbourhood
 11. My Hero
 12. This Is A Call
 13. All My Life
 14. Nothing At All
 15. Shame Shame
 16. These Days
 17. Cold Day In The Sun
 18. Monkey Wrench
 19. Best of You
 20. Aurora
 21. Everlong

Przypominamy też, że już 2 czerwca 2023 roku zadebiutuje nowy album Foo Fighters o tytule "But Here We Are". Ten będzie zawierał 10 premierowych kawałków.

Redakcja Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.