Muzyka alternatywna - co to znaczy, co to za gatunek, przykładowi artyści

01.03.2019
Aktualizacja: 17.06.2019 21:43
Muzyka alternatywna|undefined Fot. : shutterstock.com

Muzyka alternatywna jest gatunkiem, który zyskuje na popularności. Z pewnością każdy kiedyś słyszał o tym terminie, ale nie każdy wie, co on w ogóle oznacza i czym jest ten gatunek. Postanowiliśmy przedstawić Wam ten gatunek.

Muzyka alternatywna jest ostatnio bardzo popularna. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, co oznacza ten termin i czym jest muzyka alternatywna. Ten gatunek podoba się młodym, a niektórych dorosłych drażni. Określenie, co dokładnie oznacza ten termin, nie należy do najtrudniejszych zadań. Czym jest ten popularny gatunek i co oznacza omawiany termin? Czy polska muzyka jest alternatywna? Jeśli szukacie odpowiedzi na te pytania, dobrze trafiliście.

Muzyka alternatywna - czym jest i co to za gatunek?

Muzyka alternatywna jest po prostu alternatywą dla mainstreamu. Słuchanie utworów w radio może się szybko znudzić, a każdy słuchacz prędzej czy później przyzna, że wszystko brzmi tak samo. Właściwie to większość popularnych stacji puszcza muzykę, która nie różni się kompletnie niczym od tego, co puszczają inne rozgłośnie. Może i muzyka głównego nurtu - mainstreamu - wpada w ucho, ale trzeba przyznać, że bywa nużąca.

Przeczytaj także

Czym jest omawiany gatunek? Muzykę alternatywną trudno scharakteryzować i jednoznacznie określić. Ten gatunek bywa przełomowy, ambitny, ciekawy i nie jest tworzony z myślą o stacjach radiowych czy telewizyjnych. Muzyka alternatywna w większości obejmuje muzykę rockową, ale również pop, punk, a nawet jazz. Jednak ze względu na to, że ten gatunek powstaje poza głównym nurtem, bywa słabiej dofinansowany i jest tworzony w niskobudżetowych warunkach, a czasami nawet w garażach. 

Muzyka alternatywna - przykładowi artyści

Zapewne słuchając swoich ulubionych zespołów nie zastanawiacie się, jaki gatunek czy rodzaj reprezentują. Twórcami muzyki alternatywnej jest m.in. Gorillaz, który cechuje wirtualny image. Członkowie nigdy nie pokazują się osobiście poza nielicznymi koncertami m.in.: w Manchesterze i Nowym Jorku. Innymi zespołami, które reprezentują alternatywny nurt są Sonic Youth, Foals. Nie tylko zagraniczni artyści reprezentują muzykę alternatywną. Polska muzyka przechodzi ostatnio zafascynowanie takim gatunkiem, a reprezentują go m.in.: Sorry Boys, a także Dawid Podsiadło. 

Muzyka alternatywna cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co widać po organizowanych festiwalach, które ściągają tłumy ludzi. Tego gatunku można słuchać w domowym zaciszu, samochodzie, a także na imprezach. Warto posłuchać alternatywy, żeby chociaż na chwile odciąć się od mainstreamu. Polska muzyka sprawdzi się w tym przypadku świetnie.

Zobacz także: >>Lista koncertów w Warszawie 2019<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.