Nie żyje D.A. Pennebaker. Miał 94 lata

04.08.2019 10:31
D.A. Pennebaker|undefined Fot. . kadr z wideo YouTube: D.A. Pennebaker & Chris Hegedus Look Back on Documentary

Świat obiegła smutna informacja. D.A. Pennebaker nie żyje. Filmowiec zmarł na początku sierpnia 2019 roku w Nowym Jorku. 

D.A. Pennebaker urodził się 15 lipca 1925 roku w Illinois. Filmowiec rozpoczął swoją karierę w 1953 roku, kiedy nakręcił swój pierwszy film "Daybreak Express". Akcja miała miejsce w Nowym Jorku. Fabuła opierała się na ukazaniu ludzi, którzy codziennie dojeżdżają do pracy. 

D.A. Pennebaker nie żyje

Filmowiec zmarł 1 sierpnia 2019 roku. Jak podaje portal Variety.com, twórca zmarł z przyczyn naturalnych. Miał 94 lata. W 1965 roku Pennebaker dołączył do Boba Dylana podczas jego ostatniej akustycznej trasy koncertowej w Anglii. Nakręcił wtedy film dokumentalny "Don’t Look Back", który odniósł ogromny sukces. 

Przeczytaj także

Oprócz filmowania Dylana, Pennebaker nakręcił materiał filmowy dla innych artystów m.in. dla Jimiego Hendrixa, który grał na Monterey International Pop Festival w 1967 roku. Filmował również Jerry'ego Lee Lewisa, Little Richarda, Chucka Berry'ego i Bo Diddley'a. Nie można zapomnieć o Davidzie Bowiem i produkcji "Ziggy Stardust and Spiders From Mars" z 1973 roku.

Zobacz także: Trasa koncertowa U2 nie jest już najbardziej dochodową w historii

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.