Oto najbardziej dochodowa trasa koncertowa w historii. Artysta zdetronizował Eda Sheerana i U2

02.02.2023 12:12
Koncerty Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Historia dzieje się na naszych oczach. Ten artysta może pochwalić się kolejnym rekordem w swoim życiu.

Całe szczęście koncerty wróciły po pandemicznej przerwie i mimo inflacji fani nie oszczędzają na kupowaniu biletów na występy ulubionych artystów. Kto jednak może pochwalić się najbardziej dochodową trasą koncertową? Ten artysta ogłosił pożegnalne tournee i chociaż było przerwane przez pandemię, bilety na jego koncerty sprzedają się jak świeże bułeczki, a trasa dalej trwa. Kto zdetronizował Eda Sheerana i U2?

Polecamy

Oto najbardziej dochodowa trasa koncertowa w historii. Artysta zdetronizował Eda Sheerana i U2

Dotychczasowy rekord należał do Eda Sheerana - jego ÷ Tour, które trwało w latach 2017-2019 zarobiło 776 200 000 dolarów, zaś na kolejnej pozycji znajdował się zespół U2 z trasą 360° i rekordem 736 421 584 dolarów. Kto zdetronizował tych artystów? 1. miejsce w rankingu najbardziej dochodowych tras koncertowych należy obecnie do Eltona Johna.

Jego pożegnalna trasa "Farewell Yellow Brick Road", która wystartowała jeszcze w 2018 i została przerwana przez pandemię, zdążyła już zarobić 817 900 000 dolarów brutto. Kwota ta na pewno się zwiększy, bo Elton John ma zaplanowane koncerty do 8 lipca 2023. Co ciekawe, to właśnie ten artysta dał najwięcej koncertów w porównaniu do Eda Sheerana i U2, bo aż 278. 

Polecamy

W marcu 2020 Elton John został zmuszony do zawieszenia rekordowej trasy koncertowej "Farewell Yellow Brick Road" z powodu pandemii COVID. Gdy świat się zatrzymał, do artysty zaczęły odzywać się gwiazdy, które Elton zapraszał do swojej audycji Rocket Hour w Apple Music. Wymiana kreatywnych pomysłów stała się zalążkiem płyty, którą teraz znamy już jako „The Lockdown Sessions”. Album ukazał się w październiku 2022.

Karierę Eltona Johna trudno porównać do czegokolwiek innego. Jego współprace zarówno z Berniem Taupinem, jak i innymi artystami, wciąż kreują najważniejsze popkulturowe pejzaże. Zaledwie w ubiegłym tygodniu, Elton ustanowił kolejny rekord brytyjskiej listy przebojów, umieszczając singiel w top 10 zestawienia w szóstej dekadzie z rzędu. Elton John, podsumowując swoją karierę, wydał książkę, ruszył w pożegnalną trasę koncertową, wydał kolekcję hitów, a w kinach mogliśmy oglądać brawurowy film o karierze artysty. Teraz „The Lockdown Sessions” pozwolą wszystkim fanom na wejście w zupełnie nowy wymiar świata Eltona Johna.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.