Pantera zagrała pierwszy koncert od ponad 20 lat. Jak poradzili sobie Benante i Wylde? [WIDEO]

05.12.2022 10:55
Pantera zagrała pierwszy koncert od ponad 20 lat. Jak poradzili sobie Benante i Wylde? [WIDEO] Fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

Nareszcie - zapowiedziana trasa powrotna Pantery ku czci Dimebaga i Vinniego Paula w końcu się rozpoczęła, a żyjący członkowie grupy pojawili się niedawno na scenie z gościnnym udziałem Charliego Benante z Anthraxu i Zakka Wylde'a.

Pantera - zobacz nagrania z pierwszego koncertu zespołu od 20 lat

Po raz pierwszy od ponad 20 lat fani mogli na żywo usłyszeć materiał z kultowych płyt Pantery, które definiowały metalową scenę lat 90. Jakiś czas temu Phil Anselmo i Rex Brown, a wraz z nimi setki tysięcy fanów na największych przyszłorocznych festiwalach, ogłosili, że będą celebrować dzieła jednej z najbardziej wpływowych metalowych formacji na świecie na wyjątkowej trasie koncertowej.

Polecamy

Panowie zwerbowali do pomocy Charliego Benante z Anthraxu oraz Zakka Wylde'a z Black Label Society (oraz wieloletniego współpracownika Ozzy'ego Osbourne'a) i ruszyli w świat. Na początku grudnia Pantera pojawiła się na meksykańskim fesitwalu Heaven & Hell, gdzie zagrała ponad godzinne show z największymi hiciorami, które przeplatane były materiałami wideo hołdującymi zmarłym braciom - Vinniemu Paulowi i Dimebagowi.

Poniżej możecie zobaczyć materiały z pierwszego występu Pantery po 20 latach - wrażenie robi zwłaszcza występ Charliego Benante, który świetnie naśladuje Vinniego Paula nie tylko brzmieniem perkusji, ale też stylem:

Polecamy

Tak prezentowała się natomiast setlista z koncertu Pantery:

 1. A New Level
 2. Mouth for War
 3. Strength Beyond Strength
 4. Becoming (‘Throes of Rejection’ outro)
 5. I'm Broken (By Demons Be Driven’ outro)
 6. Use My Third Arm
 7. 5 Minutes Alone
 8. This Love
 9. Yesterday Don't Mean Shit
 10. Fucking Hostile
 11. Cemetery Gates (hołd dla Dimebaga i Vinniego)
 12. Planet Caravan (Black Sabbath cover)
 13. Walk
 14. Cowboys From Hell
 15. Domination / Hollow

Przypominamy również, że Kowboje z piekła rodem zagrają na najnowszej edycji Metal Hammer Festival, który odbędzie się 5 czerwca 2023 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.