Ale jaja! Sprzedano drewniane kulki z okładki legendarnego krążka Fleetwood Mac

09.12.2022 18:18
Ale jaja! Sprzedano drewniane kulki z okładki legendarnego krążka Fleetwood Mac Fot. materiały prasowe/Rhino Entertainment

Żart może i niewybredny, ale za to bardzo na miejscu - kilka dni temu brązowe kulki przypominające mosznę z okładki "Rumours" Fleetwood Mac zostały sprzedane za grube tysiące dolarów.

Drewniane kule z okładki albumu Fleetwood Mac zostały sprzedane za chore pieniądze

Z cyklu - głupotki sprzedawane na aukcjach. Niedawno oddział domów aukcyjnych Julien's Auctions z Beverly Hills przeprowadził licytację... drewnianych kulek, które były przypięte do pasa Micka Fleetwooda na okładce albumu "Rumours" z repertuaru Fleetwood Mac. Jak podaje portal Consequence, gadżety przypominające mosznę zostały sprzedane za 128 tysięcy dolarów.

Polecamy

Kilka dni po śmierci Christine McVie na licytację trafiły gadżety, instrumenty, sprzęt i przedmioty osobiste, które niegdyś należały do członków Fleetwood Mac - jednym z najdroższych przedmiotów była sukienka wspomnianej artystki z lat 70., którą sprzedano za ponad 31 tysięcy dolarów.

Jeszcze większe sumy przeznaczono na kupno sukienki, którą artystka miała na okładce wspomnianego "Rumours" - ta została sprzedana za 56 tysięcy dolarów. Wśród innych przedmiotów znalazły się m.in. naciągi perkusyjne używane i podpisane przez Micka Fleetwooda. Te sprzedawano za 700-900 dolarów za egzemplarz. 

Polecamy

Część przychodów z aukcji została przekazana na rzecz organizacji MusiCares. 

"Rumours" to jedenasty album studyjny Fleetwood Mac z lutego 1977 roku. Często określany jest najlepszym krążkiem grupy w ich historii, a na przestrzeni ostatnich 45 lat sprzedał się w ilości grubo ponad 30 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.