Wojciech Korda z Niebiesko-Czarnych jest w ciężkim stanie i potrzebuje rehabilitacji: "Państwo nie jest wydolne"

30.11.2022 14:25
Wojciech Korda Fot. NIKODEM JACUK/REPORTER/East News

Stan Wojciecha Kordy jest bardzo zły. Nad muzykiem czuwa żona, która utrzymuje się z emerytury.

Muzyk z zespołu Niebiesko-Czarni, Wojciech Korda, jest w bardzo złym stanie po kilku udarach. Cały czas dba o niego żona. Niestety koszta rehabilitacji są ogromne i leczenie wspiera Polska Fundacja Muzyczna.

Polecamy

Muzyk Niebiesko-Czarnych jest w ciężkim stanie i potrzebuje rehabilitacji: "Państwo nie jest wydolne"

Wojciech Korda grał w zespole Niebiesko-Czarni od 1964 do rozwiązania grupy w 1976 roku. W kolejnych latach zaangażował się w projekt Ada-Korda i Horda, w którym grał razem z żoną Adą Rusowicz.

Niestety w 2015 roku Wojciech Korda przeszedł pierwszy udar, po którym nastąpiły kolejne. Jak podaje "Plejada", muzyk oddycha przez respirator, jest odżywiany dojelitowo i zmaga się parkinsonizmem poudarowym. Nad mężem czuwa żona Aldona, która utrzymuje się z emerytury.

Tomasz Kopeć z Polskiej Fundacji Muzycznej, która pomaga muzykowi, powiedział "Plejadzie":

Pan Wojciech już tylko leży, kontakt z nim jest utrudniony. Jako Polska Fundacja Muzyczna wspieramy go od siedmiu lat - od początku, kiedy pojawił się u niego pierwszy udar. Opiekuje się nim pani Aldona, małżonka. Jej samozaparcie i wiedza na temat osoby chorej jest godna podziwu.

Dodał, że rodzina starała się o pomoc państwa, ale nic z tego nie wyszło:

Państwo nie jest wydolne, służba zdrowia w Polsce jest, jaka jest, w tym przypadku jedynie fundacja może pomóc. Gigantyczną pracę wykonuje jednak pani Aldona. Jest cichym bohaterem tej historii.

Fundacja zapewniła specjalne łóżko medyczne, jak również środki higieniczne, a nawet opał. Szczegóły na temat działalności Polskiej Fundacji Muzycznej znajdziecie na stronie pfm.waw.pl.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.