10 najbardziej absurdalnych przepisów ruchu drogowego

Aleksandra Kopka
23.05.2017 13:38
10 najbardziej absurdalnych przepisów ruchu drogowego Fot. PIOTR JEDZURA/ East News

Zbliża się okres urlopów wypoczynkowych. Jak co roku będziemy zmierzać w stronę wcześniej wybranych miejsc celem zwiedzania lub odpoczynku. Zanim jednak wsiądziecie do samochodu, a GPS wyznaczy wam najkrótszą drogę sprawdźcie nasze zestawienie najbardziej absurdalnych przepisów ruchu drogowego.

Przepisy odnośnie jazdy na słoniu, a może obowiązek sprawdzenia czy pod waszym autem nie ma dziecka? To tylko dwa przykłady absurdalnych przepisów ruchu drogowego z jakimi możecie się spotkać w różnych zakątkach świata.

Przedstawiamy wam zestawienie 10 najbardziej absurdalnych przepisów jakie udało nam się znaleźć. Niektóre szokują, inne moglibyśmy wprowadzić w Polsce ;)

1. Szwajcaria

Jeśli za kierunek swojej podróży obraliście Szwajcarię pamiętajcie o 3 zakazanych czynnościach: suszeniu prania, koszenia trawy i mycia samochodów. Ten zakaz obowiązuje tylko w niedzielę.

2. Korea Północna

Policjanci z Korei Północnej mają obowiązek zgłosić wszystkie próby wręczenia łapówek, jakie proponowali im kierowcy pojazdów. Takie przewinienie grozi tam tajemniczym zniknięciem ;)

3. Kentucky / USA

Uwaga miłośniczki jazdy samochodem w samym stroju kąpielowym. Jeśli wybieracie się do Kentucky w USA możecie to robić, ale tylko wtedy, gdy eskortuje was minimum dwóch policjantów lub posiadacie akcesoria do samoobrony.

4. Niemcy

Mniej restrykcyjne prawo jest w Niemczech. Tutaj samochód postrzegany jest jako własność prywatną, więc możecie go prowadzić nago. Jazda bez butów również jest dozwolona z wyjątkiem, gdy kierowca bierze udział w wypadku komunikacyjnym. W takim przypadku może mieć problem z firmą ubezpieczeniową.

5. Włochy

Planujecie wyjazd na wakacje z czworonogiem? Sprawdźcie przepisy odnośnie transportu zwierząt. We Włoszech obowiązkowe jest zapinanie czworonogów w pasy bezpieczeństwa, podczas gdy w Niemczech są one uznawane za „ładunek przewozowy” i musi być on chroniony przed upadkiem.

6. Chiny

Podróżowanie samochodem po Chinach wymaga nie lada cierpliwości. I nie chodzi tutaj o tłok na ulicach co o uzyskanie pozwolenia na prowadzenie pojazdów. Międzynarodowe prawo jazdy w Chinach nie jest wystarczającym dokumentem. Musicie się przygotować na czasochłonny proces składania pozwoleń oraz zdania egzaminu teoretycznego z tamtejszych zasad ruchu drogowego.

7. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Jeśli marzycie o pięknych plażach i gwarancji słońca, obierzcie Zjednoczone Emiraty Arabskie za kierunek wakacji. Musicie jednak pamiętać, że w tym kraju wielbłąd jest symbolem wysokiego statusu i ma pierwszeństwo na drogach.

8. Chorwacja

Tych, którzy wymarzyli sobie podróż do malowniczego miasteczka Dubrownik w Chorwacji ostrzegamy. Tamtejsze prawo zabrania przewożenia kanistrów z benzyną, a autostrada z Zagrzebia do Splitu nie owocuje w stacje benzynowe.

9. Austria

Policjanci w Austrii mogą wypisać mandat bez pomiaru prędkości. Austriacka drogówka szkolona jest tak, aby pomiar prędkości robić „na oko”. Tak, tutaj mandat dostaniecie na podstawie umiejętności (lub kaprysu) policjanta, a te potrafią wyczyścić kieszeń.

10. Filipiny

Nasz hit w zestawieniu! Jeśli wpadniecie na pomysł, aby wybrać się na Filipiny może zdziwić was pewien zakaz prowadzenia samochodów. Auta, w których rejestracja zaczyna się liczbami „1” lub „2” nie mogą jeździć po ulicach w poniedziałki. We wtorki nie spotkacie „3” i „4” . Środa zakazana jest dla „5” oraz „6”, natomiast czwartek dla „7” i „8” . Najgorzej mają auta z cyfrą „9” oraz „0” w rejestracji, te podlegają pod zakaz poruszania się od 7.00 rano w piątek do 24:00 w niedzielę.

Zastanawiamy się czy punkt 9 zestawienia był wykorzystywany w stworzeniu TOP8 najszybszych kierowców pod względem przekraczania prędkości.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.