10 najczęściej oglądanych wideo na YouTubie w historii

Kamil Kacperski
27.02.2019 11:44
Despacito|undefined Fot. kadr z wideo

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda lista 10 najpopularniejszych filmów w historii YouTube'a? Jeśli tak, to właśnie wam ją przedstawiamy. Oto top 10 najpopularniejszych wideo na YouTubie.

Zapewne niektórzy użytkownicy pamiętają jeszcze czasy, gdy sporym wydarzeniem w internecie był fakt, iż PSY ze swoim "Gangnam Style" przekroczył miliard wyświetleń na YouTubie. Ludzie zastanawiali się wtedy, dlaczego akurat ten utwór zdobył tak ogromną popularność. Pojawiały się głosy, że to sprawka "tych przeklętych dzieciaków i ich dziwnego poczucia humoru". I trudno nie przyznać im racji - "Gangnam Style" stało się popkulturowym fenomenem, a co za tym idzie, powstało dużo śmiesznych i jeszcze więcej wybitnie nieśmiesznych memów na podstawie tego utworu, co niewątpliwie tylko przyczyniło się do jego popularyzacji.

10 najpopularniejszych filmików na YouTubie

Ale są to czasy bardzo odległe - w lutym 2019 roku barierę miliarda odtworzeń na YouTubie przekroczyło już ponad 150 filmików, a większość z nich to wideoklipy. Ale które z nich mają najwięcej wyświetleń? Oto 10 najbardziej popularnych wideo w historii YouTube'a.

10. Taylor Swift - "Shake It Off", 2,747 miliarda odsłon (2014)

Listę otwiera wydany w 2014 roku 1. singiel Taylor Swift z płyty "1989", która była ogromnym sukcesem komercyjnym dla młodej artystki. Wideo spotkało się z mieszanymi odczuciami ze strony krytyków i fanów.

9. Katy Perry - "Roar", 2,756 miliarda odsłon (2013)

Wideo przedstawiające Katy Perry jako królową dżungli promowało album "Prism", jej 4. wydawnictwo studyjne. Reżyserami wideo zostali Grady Hall i Mark Kudsi, a sam utwór zdobył dwie statuetki Grammy:

8. Maroon 5 - "Sugar", 2,899 miliarda odsłon (2015)

Klip przedstawiający zespół występujący na różnych weselach fanów spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków i słuchaczy Maroon 5. "Sugar" było 3. singlem promującym 5. album studyjny grupy, który nosił tytuł "V":

7. Justin Bieber - "Sorry", 3,091 miliarda odsłon (2015)

Utwór promował album "Purpose", a jego warstwa tekstowa jest teoretycznie skierowana w stronę ukochanej osoby, aczkolwiek fani i dziennikarze zaczęli interpretować słowa Biebera jako przeprosiny za jego kontrowersyjne zachowania z przeszłości:

6. PSY - "Gangnam Style", 3,297 miliarda odsłon (2012)

Wideo do wspomnianego wcześniej "Gangnam Style" było kulturowym fenomenem i na zawsze zapisało się w historii YouTube'a jako wideo, które pierwsze zdobyło miliard wyświetleń. Przyniosło też PSY'owi międzynarodową sławę, która pozwoliła mu później współpracować z m.in. Snoop Doggiem:

Przeczytaj także

5. Mark Ronson ft. Bruno Mars - "Uptown Funk", 3,476 (2014)

W połowie zestawienia trafiamy na funkowy singiel producenta Marka Ronsona, któremu w "Uptown Funk" towarzyszy Bruno Mars, jedna z gwiazd Open'era 2018. Utwór promował 4. wydawnictwo studyjne Ronsona, które nosi tytuł "Uptown Special":

4. "Masha and The Bear: Recipe for Disaster", 3,488 miliarda odsłon (2012)

Pierwszy i (spoiler alert) jedyny filmik, który nie jest klipem muzycznym, to odcinek rosyjskiego serialu "Masha and The Bear". Szczerze mówiąc nie wiemy, czemu to wideo zdobyło tyle wyświetleń - wpływ na to mógł mieć fakt, że jest to jedyny odcinek bajki, który nie trafił do sprzedaży na innych nośnikach, ani nie został wyemitowany w telewizji. Cóż, miłego oglądania:

3. Whiz Khalifa ft. Charlie Puth - "See You Again", 4,022 miliarda odsłon (2015)

Utwór został wydany w ramach promocji filmu "Szybcy i wściekli 7". Klip zawiera sceny z tragicznie zmarłym Paulem Walkerem i połączony został z piosenką, która porusza trudny temat straty. Ten miks spowodował, że "See You Again" Khalify i Putha z miejsca stało się hitem:

2. Ed Sheeran - "Shape of You", 4,096 miliarda odsłon (2017)

Od utworu promującego 3. studyjny album Eda Sheerana nie dało się uciec. Piosenka była grana praktycznie na wszystkich stacjach radiowych, a klip do "Shape of You" był emitowany przez muzyczne stacje telewizyjne właściwie na zapętleniu. Cóż można powiedzieć, ten kawałek jest po prostu piekielnie chwytliwy:

1. Luis Fonsi ft. Daddy Yankee, 6,008 miliarda odsłon (2017)

YouTube jest pełen niespodzianek i tajemnic - jedną z nich jest niesamowity sukces portorykańskiego wokalisty Luisa Fonsiego, którego "Despacito" było największym przebojem 2017 roku. Utwór doczekał się remiksu z udziałem Justina Biebera, a sam Fonsi dostąpił nawet zaszczytu zagrania na "Sylwestrze z Dwójką". Samo wideo do utworu pod koniec lutego 2019 roku przebiło barierę 6 miliardów odsłon:

Zobacz także:

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.