29. Finał WOŚP nie odbędzie się w drugą niedzielę 2021 roku. Kwarantanna narodowa pokrzyżowała plany Fundacji

18.12.2020 10:11
Jurek Owsiak Fot. Mateusz Jagielski/East News

Organizatorzy 29. Finału WOŚP musieli zmienić datę wydarzenia ze względu na wprowadzenie kwarantanny narodowej. Kiedy odbędzie się zbiórka?

Pandemia koronawirusa oraz decyzje władz na temat walki z COVID-19 mają od miesięcy ogromny wpływ na niemal każdą dziedzinę naszego życia. Zamknięte szkoły, przedszkola, kina, restauracje, brak koncertów, upadek biznesów i utrudniony kontakt z rodziną i przyjaciółmi to tylko wycinek rzeczywistości, jaką zafundował nam 2020 rok. Jednak niestety to nie koniec "atrakcji".

17 grudnia polskie władze ogłosiły kwarantannę narodową. Rygorystyczne obostrzenia związane z pandemią mają zacząć obowiązywać od 28 grudnia. Od tego czasu nie będą funkcjonowały galerie handlowe, hotele, stoki narciarskie, a w sylwestrową noc zapowiedziano godzinę policyjną i zakaz przemieszczania. Nowe przepisy mają obowiązywać do 17 stycznia 2021 roku.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Zmiana daty

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała ruszyć ze swoją zbiórką w drugą niedzielę roku. Przypada ona na 10 stycznia 2021 i właśnie na tę datę się przygotowywano. Kwarantanna narodowa i garść nowych obostrzeń pokrzyżowała plany organizatorom.

Polecamy

Jedna z największych zbiórek charytatywnych w Europie nie ma zamiaru poddawać się z powodu nowych przeciwności. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zorganizować wydarzenie, pamiętając o bezpieczeństwie i szalejącej pandemii, a pieniądze na szczytny cel już są zbierane. Jak deklaruje Jurek Owsiak:

Kiedy mówię do Was te słowa, w tym momencie, na naszym koncie jest ponad 1 174 000 złotych, a przecież w starej wersji mieliśmy jeszcze kilka tygodni do rozpoczęcia naszego grania, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, razem z 80 Sztabami, które są rozsiane po całym globie. Gramy na wszystkich kontynentach – gramy, jesteśmy.

29. Finał WOŚP. Kiedy odbędzie się zbiórka?

Prezes Fundacji WOŚP, Jerzy Owsiak zapowiedział, że data zbiórki zostanie zmieniona.

Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego Finału – będziemy grali 31 stycznia!

Owsiak podkreśla, że mocne restrykcje są konieczne do walki z koronawirusem i rozumie podjęte decyzje. Jednocześnie zapewnia, że wolontariusze i organizatorzy WOŚP są gotowi na kolejną edycję zbiórki.

To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku tego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć. Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! 31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W 2021 roku wolontariusze z całego świata będą zbierali fundusze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Finałowe koncerty przeniosą się do studia WOŚP, a transmisję z imprezy będzie można oglądać w internecie oraz na antenie TVN.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.