Batman i Joker pojawili się na protestach w USA. Nagrania wywołały burzę w sieci [WIDEO]

01.06.2020 12:09
Foto: CAP/FB/Capital Pictures/East News|undefined Fot. CAP/FB/Capital Pictures/East News

Popkulturowi bohaterowie biorący udział w protestach? Jak najbardziej! Zobaczcie Jokera i Batmana na ulicach USA.

W ubiegłym tygodniu doszło do eskalacji napięcia w Stanach Zjednoczonych. Stopniowo wzrasta liczba protestów przeciwko brutalności policji. Społeczeństwo domaga się równego traktowania niezależnie od koloru skóry oraz sprawiedliwości dla George'a Floyda, który poniósł śmierć z ręki funkcjonariusza. W miniony weekend do protestujących dołączyli... Batman i Joker.

Batman i Joker pojawili się na protestach w USA

Na jednej z ulic Filadelfii pojawił się mężczyzna przebrany w kostium Batmana, dobrze znany fanom trylogii Christophera Nolana. Jego obecność spotkała się z entuzjastycznym odzewem tłumu, który zaczął wiwatować na widok Mrocznego Rycerza. Gdy nagranie ze zdarzenia wylądowało w sieci, aprobata wymieszała się z krytyką. Ludzie zarzucają przebierańcowi egoizm i chęć zwrócenia na siebie uwagi przy tak tragicznych okolicznościach. W mediach pojawiły się głosy, jakoby mężczyzna przyznał, iż nie popiera protestów, a jego inicjatywa miała na celu wyłącznie zaistnienie w social mediach. Ile jest jednak w tym prawdy? Tego się raczej nie dowiemy.

Przeczytaj także

Tymczasem w Minneapolis zawitał najsłynniejszy przeciwnik Batmana. 36-letni pracownik sklepu spożywczego, Joseph Pudwill, wyszedł na ulice przebrany za Jokera w wersji Joaquina Phoenixa. W odpowiedzi na pytanie "dlaczego akurat ten strój?" mężczyzna wyznał:

[Joker - przyp.red.] stał się wzorem niesprawiedliwości społecznej, uznania tragedii, które się pojawiły. Zakochałem się w tej postaci i myślę, że dziś może posłużyć za przesłanie pewnej wiadomości.
Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.