CD Projekt RED szuka nowych pracowników do "gry z otwartym światem". Szykują kolejnego Wiedźmina?

23.09.2021 14:45
CD Projekt RED szuka nowych pracowników do "gry z otwartym światem". Szykują kolejnego Wiedźmina? Fot. materiały prasowe/CD Projekt RED

Wygląda na to, że CD Projekt RED zamierza ruszyć z pracą nad kolejną grą z otwartym światem. Będą kontynuować naprawianie Cyberpunka 2077, czy może zaczną szykować nowego Wiedźmina? A może chodzi o zupełnie inny projekt?

CD Projekt RED szuka nowych pracowników. Będzie nowy Wiedźmin?

Czy ten tytuł jest clickbaitem? Jak najbardziej. Prawdą jednak jest, że niedawno na stronie Gamejobs.co pojawiła się oferta pracy w CD Projekt RED dla "Open World Designera (Junior/Specialist)" w krakowskim oddziale firmy. 

Polecamy

Chociaż oferta nie zdradza nam zbyt dużo szczegółów na temat projektów, przy których nowy pracownik będzie się udzielał, to w opisie propozycji czytamy:

Szukamy kandydatów z nieskończoną kreatywnością, którzy będą potrafili zaludnić nasze światy wiarygodnym i ekscytującym kontentem. Na ten złożą się społeczności i wydarzenia, które napotka gracz.

Ten opis pasuje oczywiście zarówno do serii Wiedźmin, jak i do Cyberpunka. W końcu obie produkcje zawierały społeczności, przypadkowe zdarzenia i inne takie smaczki, za które CDPR jest/był tak bardzo ceniony wśród graczy.

Polecamy

Już lata temu dowiedzieliśmy się w końcu, że trylogia o Białym Wilku może być skończona, ale to nie oznacza końca franczyzy. Szefostwo studia przyznało, że tak nośnego (i zyskownego) świata raczej nie zamierzają zostawić na zbyt długo.

Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić.

Warto też zauważyć, że CDPR planowało dodatki fabularne do Cyberpunka 2077, a także tryb online tej produkcji.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.