Co się stanie, jeśli zatankuje się samochód Coca-Colą?

Michał Tomaszkiewicz
21.12.2017 12:49
Co się stanie, jeśli zatankuje się samochód Coca-Colą? Fot. kadr w wideo

Coca-Cola ma wiele ukrytych talentów – służy między innymi jako znakomity odrdzewiacz. Czy prosty eksperyment z wlaniem do baku butelki napoju zakończył się odnalezieniem taniego alternatywnego paliwa?

Spora część wynalazków, bez których nie wyobrażamy sobie dziś życia, powstała zupełnie przypadkowo, w wyniku łutu szczęścia pojawiającego się podczas badań naukowych.

Czasem niektóre pomysły wydają się być zbyt głupie, żeby się nimi w ogóle zająć – a po fakcie okazuje się, że przyniosły ludzkości prawdziwy przełom. Skoro widuje się od czasu do czasu auta jeżdżące na alkohol, dlaczego ma się nie udać podróż na Coca-Coli?

Z tego założenia wyszedł youtuber, który na cele przeprowadzonego eksperymentu z nowym rodzajem paliwa zakupił wyprodukowany w 2003 roku BMW E46 325i Estate – samochód, który miał być reprezentatywnym przedstawicielem aut spalinowych jeżdżących po USA.

Drugim poniesionym wydatkiem była inwestycja w dwulitrową butelkę Coca-Coli, która komisyjnie i pod okiem kamery została przelana do baku auta. Po opróżnieniu plastikowej flaszki eksperymentatorzy udali się na przejażdżkę próbną, która skończyła się dla nich niespodzianką:

Jak można się domyślić – są powody, dla których Coca-Cola nie jest rozważana na poważnie jako alternatywa dla benzyny. Stały się one oczywiste już po minucie jazdy, gdy napój wlany do baku wymieszał się z paliwem i trafił do silnika – samochód po prostu odmówił jazdy.

Koszta poniesione po eksperymencie okazały się być wyższe niż cena przygotowań. Naprawa samochodu kupionego za 1000 dolarów kosztowała bowiem 1500 USD.

Nie róbcie tego w domu w trasie. A jeśli trawi Was ciekawość, co stanie się gdy jadąc do przodu włączycie bieg wsteczny, zanim wyjedziecie przeprowadzić ten test zobaczcie tutaj, czego się spodziewać.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.