Czarnoskóry model reklamuje koszule Reserved. Komentarze pełne rasizmu: "Dajcie zdjęcia Polaka"

17.11.2020 11:13
Reserved|undefined Fot. shutterstock.com

Fala negatywnych komentarzy zalała Reserved pod reklamą koszul na czarnoskórym modelu. Wypowiedzi kipią rasizmem i ksenofobią.

Firma Reserved opublikowała na swoim Facebooku zdjęcie informujące o promocji na koszule. Na fotografii pojawił się czarnoskóry model, co wywołało falę rasistowskich komentarzy.

Reserved: Fala negatywnych komentarzy pod reklamą koszul

Wydawać by się mogło, że w XXI wieku widok osoby o innym kolorze skóry niż nasza nie powinien budzić kontrowersji. Jednak jeden z ostatnich wpisów na fanpage'u odzieżowej firmy Reserved pokazuje, że niestety Polacy o tolerancji muszą się jeszcze wiele nauczyć. Post zalała fala rasistowskich komentarzy.

"- 25 procent na koszule" głosił napis na sponsorowanej grafice Reserved. Sklep informując klientów o promocji na nową kolekcję męskich koszul, raczej nie spodziewał się istnego wysypu negatywnych komentarzy. Przyczyna? Zdjęcie modela.

Fala rasizmu pod postem Reserved z czarnoskórym modelem

Model na fotografii ubrany w jedną z koszul Reserved był czarnoskóry. To nie pierwsza taka sytuacja na fanpage'u. Firmy odzieżowe już od lat zatrudniają modeli i modelki o różnych kolorach skóry, co raczej nie powinno nikogo dziwić. Dziwi jednak osoby, które komentują promocję.

Zobacz także: W "Milionerach" padło pytanie za milion zł o manat azerbejdżański. Znałbyś prawidłową odpowiedź? 

Wpis spotkał się z istnym wylewem ksenofobii i rasizmu. Pod zdjęciem pojawiły się sugestie, że lepiej było zrobić zdjęcie Polakowi (przypominamy, że osoby czarnoskóre również posiadają obywatelstwo polskie, ba - mogą się nawet tutaj urodzić), a nawet, że ze względu na taki rodzaj reklamy, klient nie skorzysta z promocji.

Jeden z rasistowskich głosów stwierdził, że nie ma nic do koloru skóry modela, ALE jednak osoba na zdjęciu "trochę mu nie pasuje". Mężczyzna argumentował swoją wypowiedź tym, że (zgodnie z jego wiedzą) reklama jest przecież skierowana do Polaków, gdzie "95 procent społeczeństwa ma biały kolor skóry". Umieszczanie czarnoskórego modela w poście nazwał przesadną "poprawnością polityczną".

 

Nie obyło się również bez niesmacznych żartów w stylu "BIAŁA koszula" czy "Czarno to widzę". Screeny komentarzy pod postem Reserved możecie zobaczyć poniżej dzięki czujności adminów fanpage'a "Czerwonobiali".

Zobacz także: Tą zbrodnią żyła cała Polska. Teraz opowie o niej film „Żeby nie było śladów” twórcy „Ostatniej rodziny”

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.