Czy Darth Vader jest tak samo niebezpieczny pod wodą? Komiksy dowodzą, że tak

Sergiusz Kurczuk
07.05.2018 14:36
Darth Vader|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja

Co łączy Dartha Vadera i nurka? Oboje głośno dyszą i świetnie radzą sobie w wodnych odmętach!

Chociaż Darth Vader w pierwszej trylogii „Gwiezdnych Wojen” pojawia się na ekranie jedynie przez niecałe 30 minut, przeszedł do historii kinematografii, jako jeden z najlepszych, najstraszniejszych i najpotężniejszych czarnych charakterów. Przez następne dekady wielu próbowało mu dorównać i chociaż Thanos, Voldemort czy Joker znajdują się w pierwszej dziesiątce, Lord Sith prawie zawsze zajmuje pierwsze miejsce. Nic dziwnego, w końcu Vader niszczył światy i odznaczał się przy tym wysoką dozą socjopatii. Poza tym sam jego wygląd budzi postrach, a jeśli jeszcze wziąć pod uwagę szereg jego potężnych mocy... Okazuje się, że przed Vaderem nie da się uciec. Nawet na dnie oceanu jest śmiertelnie niebezpieczny. Udowodnili to twórcy 15. numeru komiksowej serii „Darth Vader”.

15 (2018) Fot. foto: okładka komiksu Darth Vader #15 (2018)

Lord Vader pod wodą

Prawdziwi fani „Gwiezdnych Wojen” pod dawna zachodzą w głowę, czy władza, jaką Vader posiadł nad Ciemną stroną Mocy, pozwoliłaby mu przeżyć pod wodą. Charles Soule i Giuseppe Camuncoli udowadniają, że tak. Nowa seria o Vaderze wpisuje się obecnie obowiązujący kanon „Star Wars”. Historia opowiedziana na łamach komiksu pokazuje pierwsze lata Anakina Skywalkera zakutego w czarną zbroję. Poznaliśmy już historię miecza świetlnego Vadera. Czas na rozwikłanie kwestii przebywania pod wodą. 

Imperator zamierzający wymusić lojalność rasy Mon Calamari, wysłał swoje wojska na rodzinną planetę Admirała Ackbara. Dumni kosmici niezgadzający się z polityką Imperium postanawiają wessać wojska Palpatine'a pod wodę. W odmęty oceanicznej planety został wciągnięty również Vader. Sith nie miał na sobie stroju dostosowanego do ogromnego ciśnienia panującego na dnie oceanu. Znalazł jednak sposób na przeżycie.

15 (2018) Fot. foto: kadr z komiksu Darth Vader #15 (2018)

Użył Mocy, by stworzyć bąbel wypełniony bardziej przyjaznym ciśnieniem atmosferycznym, który pozwolił mu swobodnie poruszać się po dnie oceanu. Okazuje się również, że miecz świetlny Vadera doskonale działa pod wodą. Na ojca Luke'a czekało jednak kolejne niebezpieczeństwo - ogromny głowonóg, który chciał zgnieść Vadera. Sith ponownie wykazał się ogromną kontrolą nad Mocą i pokonał potwora. 

15 (2018) Fot. foto: kadr z komiksu Darth Vader #15 (2018)

Jak zakończy się misja Vadera na Mon Cali? Dowiemy się w kolejnym numerze komiksowej serii. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.