DC Comics zaspoilerowało wydarzenia ze ślubu Batmana i Catwoman

Sergiusz Kurczuk
03.07.2018 13:48
50 Fot. okładka komiksu Batman #50

W 50. numerze „Batmana” odbędzie się ślub Mrocznego Rycerza z Catwoman. DC Comics zdradziło jednak, co wydarzy się w finale budowanej od miesięcy historii. Fani i twórcy są oburzeni.

W sierpniu 2017 roku rozpoczęła się kolejna miłosna przygoda Buce'a Wayne'a i Seliny Kale. W kolejnych numerach para przygotowywała się do ślubu. Odbyły się romantyczne zaręczyny, Batman sprawił sobie drogi smoking, a Catwoman ukradła suknię ślubną. Fani z niecierpliwością czekali na 50. numer serii, w którym w końcu mieli zobaczyć zaślubiny suerbohaterów. Komiks trafi do sprzedaży 4 lipca 2018 roku. Jednak wydawnictwo DC Comics postanowiło... zaspoilerować wydarzenia z zeszytu na trzy dni przed premierą. 

Ślub Batmana i Catwoman - co wydarzy się w komiksie „Batman” #50?

Dziennikarze The New York Times dostali komiks przedpremierowo i otrzymali zgodę na opublikowanie artykułu na temat zeszytu 1 lipca 208 roku. W internecie pojawiły się więc spoilery dotyczące wydarzeń z komiksu. Wiadomo na przykład, że Batman będzie czekał ponad godzinę na ukochaną na dachu jednego z budynków Gotham. Selina się nie zjawi i pozostawi po sobie list, w którym tłumaczy, że nie mogą być razem. Widziała alternatywną rzeczywistość, w której rodzice Batmana wciąż żyją. Kyle nie chce go uszczęśliwić, ponieważ... wtedy Bruce przestanie być Mrocznym Rycerzem. Catwoman dokonuje poświęcenia, by Batman kontynuował swoje dzieło, bo motorem napędzającym go do działania jest jego nieszczęście. Do ślubu więc prawdopodobnie nie dojdzie, podobnie jak w komiksie „X-Men Gold” #30, gdzie pobrać mieli się Kitty Pryde i Colossus.

Fani są oburzeni, że tak ważna informacja dotycząca historii budowanej od prawie 12 miesięcy została zdradzona, zanim komiks trafił na sklepowe półki. Zdenerwował się również scenarzysta serii Tom King. 

Jestem wkurzony z pewnych względów, ale z innych czuję podekscytowanie. Nie mam pojęcia, jak skomentować cokolwiek, bez zdradzania czegokolwiek. „Batman” #50 i tak pojawi się w środę. Jestem niesamowicie dumny z tego numeru. Mam nadzieję, że go kupicie. Macie pytania. Tam są odpowiedzi. 

W kolejnym wpisie autor przekonuje, że historia będzie się ciągnąć kolejne 50 numerów, więc fani jeszcze przeczytają o romansie Batmana i Catwoman.

DC Comics komentuje spoilery

Jak donosi serwis comicbook.com, starszy wicedyrektor sprzedaży z DC Comics - John Cunningham, zamieścił na jednej z facebookowych grup sklepów z komiksami oficjalne wytłumaczenie zaistniałej sytuacji. W końcu spoilery nie tylko rozsierdziły czytelników, ale również sprzedawców, którzy obawiają się, że o wiele mniejsza liczba klientów sięgnie teraz po 50. numer „Batmana”. Cunningham starał się uspokoić właścicieli sklepów z komiksami. Przedstawiciel DC twierdzi, że komiks jest na tyle dobry, że fani Batmana i tak po niego sięgną, a spoiler nie przeszkodzi im w cieszeniu się historią. Nie zmienia to faktu, że niektórzy klienci po przecieku zakończenia 50. numer „Batmana” zdecydowali się anulować prenumeratę serii. 

Jaki wpływ sprawa spoilerów będzie miała na serię o Mrocznym Rycerzu? Czy zdradzone zakończenie komiksu rzeczywiście negatywnie wpłynie na sprzedaż zeszytu? I przede wszystkim co dalej z relacją Bruce'a Wayne'a i Seliny Kyle. Dowiemy się za jakiś czas. 50. numer „Batmana” trafi do sprzedaży 4 lipca 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.