Dungeons & Dragons z cyfrowymi kartami postaci

Michał Tomaszkiewicz
14.03.2017 10:37
Dungeons & Dragons z cyfrowymi kartami postaci Fot. materiały prasowe

To już oficjalne – w lecie 2017 roku zadebiutuje Dungeons & Dragons Beyond, zestaw narzędzi dla graczy tradycyjnego, papierowego RPG, który ma pozwolić na granie bez konieczności używania ołówków i kartek.

Projekt D&D Beyond ma być zgodny z zasadami piątej edycji gry. Za wielkimi słowami o zestawie cyfrowych narzędzi możliwych do użytkowania zarówno ze smartfona, jak i komputera kryje się po prostu witryna, na której będzie można zapisać i prowadzić swojego bohatera.

Wizards of the Coast widzą w tej propozycji prawdziwą rewolucję, o czym opowiada Nathan Stewart, Senior Director Dungeons & Dragons:

D&D Beyond pozwala graczom na połączenie używania nowoczesnych technologii z unikalnym urokiem tradycyjnych sesji RPG, rozgrywanych przy stole z przyjaciółmi. Narzędzia to znak ciągłego rozwijania D&D i cieszymy się bardzo, że już niedługo oddamy je w ręce graczy.

Po założeniu konta na witrynie dndbeyond.com będzie można korzystać z cyfrowej karty postaci, dostępnej zarówno dla gracza, jak i Mistrza Gry. W systemie zapisywane będą przyznawane przez MG punkty doświadczenia, a gracz będzie mógł w prosty sposób rozwijać swoją postać i decydować się na wybór nowych umiejętności z listy dostępnych.

Oprócz wprowadzenia do tradycyjnej rozgrywki możliwości rozwoju postaci w stylu cRPG gracze D&D Beyond ma oferować możliwość szybkiego konsultowania się z kompendium wiedzy D&D, tworzyć, przeglądać ii używać własne treści (na przykład scenariusze Mistrzów Gry) oraz przekazywać wiadomości i informować o artykułach o świecie Dungeons & Dragons.

Twórcy D&D Beyond zachęcają do wzięcia testów w betatestach. Na razie brak informacji, czy usługa będzie docelowo darmowa, czy płatna.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.