EA skrytykowane za nieumieszczenie flagi lesbijek w "Simsach 4". Firma odpowiedziała na zarzuty

Kamil Kacperski
13.06.2019 13:09
Sims 4|undefined Fot. materiały prasowe

Electronic Arts postanowiła celebrować Pride Month 2019 i umieściła w "Simsach 4" patch dodający wiele ekwipunku i symboliki związanej z LGBTQ+. Twórcom umknęła jednak jedna bardzo ważna rzecz - flaga symbolizująca związki lesbijskie. 

Czerwiec 2019 roku jest międzynarodowym miesiącem celebracji LGBTQ+. W związku z tym mnóstwo osób pokazuje swoje wsparcie dla mniejszości seksualnych organizując Marsze Równości i inne inicjatywy. Jedną z firm, która postanowiła pokazać solidarność ze środowiskami LGBTQ było Electronic Arts. "Elektronicy" m.in. dodali do gry "Sims 4" elementy ekwipunku reprezentujące poszczególne mniejszości.

Sims 4 - twórcy skrytykowani za brak inkluzywności

Wśród nich pojawiły się m.in. flagi naścienne. Brakowało wśród nich flagi symbolizującej związki lesbijskie. Wpadkę Electronic Arts szybko skomentowali fani gry "Sims 4", którym było przykro, że producenci pominęli jedną z mniejszości. Obserwację szybko zauważyli też twórcy, którzy skomentowali całą sytuację i przeprosili wszystkie osoby urażone przez pominięcie lesbijek w nowej aktualizacji do "Simsów":

Hej EA, gdzie jest lesbijska flaga w "Simsach 4"?
Niestety to wciąż ogromny problem w środowisku LGBTQ+. Lesbijki wciąż są pomijane przez wiele osób, chociaż są przecież pierwszą literką w całej nazwie. Jeżeli ich flaga nie pojawi się w patchu to zrozumiem, ale wolałabym, żeby w końcu się pojawili.
Żyłem w San Francisco przez 13 lat, byłem na lesbijskim weselu, ale nie miałem pojęcia, że mają swoją własną flagę. Jestem zadowolony, że producenci zrobili tyle z własnej inicjatywy. Ale musimy zrobić więcej. Zajmiemy się tym. Zwalcie winę o nie pytanie się o to na mnie.
Przeczytaj także

Sam patch zawierający ekwipunek (m.in. koszulkę organizacji It Gets Better, która jest przeznaczona do pomocy osobom młodocianym należącym do LGBTQ) pojawi się w wersji na PC-ety i Maki już 18 czerwca 2019 roku. Gracze korzystający z konsol Xbox One i Playstation 4 będą musieli natomiast poczekać na aktualizację do lipca.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.