Ekstraklasa organizuje turnieje online w FIFA 20. Co zrobić, by się zarejestrować?

26.03.2020 13:15
Ekstraklasa organizuje turnieje online w FIFA 20. Co zrobić, by się zarejestrować? Fot. shutterstock.com

Fani polskiej piłki klubowej jednoczcie się. Chociaż emocje na boiskach na razie opadły ze względu na zagrożenie koronawirusem, to Ekstraklasa powraca. Tym razem w wersji online i z fanami w rolach głównych.

W obliczu światowej pandemii, tradycyjny sport musi jakoś współpracować z e-sportem. Tego przykładem mogą być charytatywne rozgrywki La Ligi w Fifę 20, czy turniej Call of Duty z udziałem profesjonalnych koszykarzy, który zorganizował magazyn SLAM. Zresztą nawet kierowcy Formuły 1 zmagali się w cyfrowym Bahrajnie w grze F1 2020. 

Ekstraklasa zachęca do zostania w domach organizując turniej w Fifę

Podobne, ale nie do końca takie samo rozwiązanie przygotowali włodarze Ekstraklasy. Liga została zawieszona przez wzgląd na koronawirusa, ale teraz jej cyfrowy oddział postanowił wyjść z polską piłką klubową do ludzi. Postanowiono zorganizować oficjalny turniej w grę FIFA 20, w której wziąć udział mogą wszyscy. Warunek jest jeden - trzeba mieć skład w FIFA Ultimate Team złożony w całości z zawodników Ekstraklasy.

Przeczytaj także

Ekstraklasa Games (której mecze również zostały zawieszone) rozpoczęło współpracę z ESL Gaming Polska i zorganizowało cykl turniejów pod hasłem #ZostanWDomu z FIFA 20. Pierwsza odsłona będzie się rozgrywała od piątku do niedzieli 27-29 marca 2020 roku. Warunki są proste - wystarczy mieć konsole Xbox One lub Playstation 4 oraz wspomniany skład w FUT, który składa się w całości z zawodników Ekstraklasy.

Wśród nagród oferowanych przez Ekstraklasę i ESL Gaming Polska znajdują się m.in. oficjalne piłki meczowe Ekstraklasy, pady, czy ładowarki do kontrolerów. Zapisy są prowadzone na oficjalnej stronie Ekstraklasa Games, a do turnieju można się dopisać nawet na 10 minut przed jego rozpoczęciem. To zaś będzie następowało o godzinie 18:00 w piątek, sobotę i niedzielę 27-29 marca.

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.