Elektryczne hulajnogi hive do wypożyczenia w Warszawie

Szacunek dla ludzi chodnika – takim (niemalże) mottem posługuje się hive, nowa wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych, która zadebiutowała właśnie w Warszawie.
Hulajnogi elektryczne to przyszłość komunikacji miejskiej – takie hasło pada coraz częściej nie tylko z ust przedstawicieli wypożyczalni takich pojazdów, lecz także ze strony ich konkurencji.
Przyznał to między innymi Uber – ze statystyk przedsiębiorstwa wynika, że na bliskie dystanse ludzie wolą przejechać się hulajnogą lub rowerem zamiast zamawiać kurs samochodem. Z tego powodu gigant zainwestował w krakowskiego Jumpa, który stał się centrum badawczo-rozwojowym i będzie zajmować się tworzeniem elektrycznych pojazdów osobistych.
Tristan Torres Velat, CEO hive, także wypowiada się w podobnym tonie:
Elektryczne hulajnogi są wyrazem rozwoju mobilności miejskiej i odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy chcą w wygodny i ekologiczny sposób poruszać się na niewielkich dystansach. Ułatwiają dojazd do celu i na odcinku 1-2 km mogą być szybsze niż samochody, a ich odpowiedzialne użytkowanie pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale także dbać o środowisko. Do Warszawy wchodzimy z naszym doświadczeniem zdobytym w innych metropoliach i z wielkim szacunkiem dla miasta i jego mieszkańców. Chcielibyśmy stać się częścią lokalnego ekosystemu mobilności, wpisać się w tkankę miejską, co naturalnie łączy się z bliską współpracą z władzami miasta. W przyszłości rozważamy wejście z naszą usługą do innych miast, ponieważ Polska to dla nas bardzo interesujący rynek.
Hive podkreśla, że dla wypożyczalni najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz szacunek dla innych uczestników ruchu – przechodniów i rowerzystów. Oznacza to także oczekiwanie od użytkowników, że będą pozostawiać swoje hulajnogi tak, żeby nikomu nie przeszkadzały. To widoczny przytyk dla konkurencji, czyli Lime, której hulajnogi pozostawiane były często chaotycznie w losowych miejscach, a nawet leżały przewrócone na chodnikach.
Nowy gracz zapowiada, że takich scen z jego pojazdami nie będzie się oglądać.
W ciągu dnia na ulicach miasta będzie można spotkać nasz specjalny patrol „hive Bees”, który będzie usuwał hulajnogi pozostawione w niewłaściwy sposób czy w niedozwolonych miejscach, gdzie mogłyby stanowić przeszkodę lub zagrożenie dla przechodniów oraz użytkowników ścieżek rowerowych i dróg.
Hulajnogi elektryczne hive – cennik
Na warszawskie chodniki – jadący hulajnogą elektryczną w świetle polskiego prawa jest pieszym – trafiło 400 pojazdów hive.
Do wypożyczenia hulajnogi niezbędne jest zainstalowanie aplikacji – pokazuje ona lokalizację pojazdów w najbliższej okolicy, a także odblokowuje te wybrane po zeskanowaniu widocznego na hulajnodze kodu QR.
Jak jeździ się na hulajnogach hive? Sprawdziliśmy i mamy to na filmie.
Opłata startowa za wypożyczenie wynosi 2,5 zł, do tego należy doliczyć 45 groszy za każdą minutę jazdy.
Zobacz także: >> Lime – wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych startuje w Polsce <<
Hive podkreśla, że jedną z dostępnych opcji jest zarezerwowanie zaparkowanej hulajnogi na czas 30 minut – dzięki temu po dojeździe na miejsce w celu załatwienia sprawy będziemy mieć pewność, że uda się z niej skorzystać w drodze powrotnej.
Wypożyczalnia udostępnia hulajnogę elektryczną Segway ES4 – jej prędkość maksymalna to 25 km/h.
Oceń artykuł