Elon Musk wywołał wojnę na Twitterze z Fortnitem i grami wideo

Kamil Kacperski
22.10.2018 10:33
Elon Musk|undefined Fot. kadr z wideo

Szef Tesli i SpaceX postanowił wypowiedzieć się na temat popularnych serii gier, które porównał do social mediów. Zażartował również z "Fortnite'a", na co odpowiedzieli twórcy popularnej produkcji.

Elon Musk w październiku 2018 roku został odsunięty z pozycji szefa rady nadzorczej Tesli, ponieważ oskarżono go o spekulacje. To jednak nie podłamało szefa SpaceX i zaledwie po kilku tygodniach, jak gdyby nigdy nic, Musk przeprowadził twitterową ofensywę przeciwko... grom komputerowym, a konkretnie "Fortnite'owi".

Może słowo "ofensywa" nie jest do końca dobre - Musk udostępnił po prostu zdjęcie artykułu z podpisem "Elon Musk kupuje Fortnite'a, a potem go usuwa". Szef Tesli rzekomo "chciał uratować dzieciaki przed byciem wiecznymi dziewicami". Biznesmen podpisał mema nie do końca poprawnym językiem angielskim. Zobaczcie sami:

Elon Musk śmieje się z Fortnite'a i gier wideo

Na wpis Muska zareagowało samo Epic Games, które... zaczęło się naśmiewać z tego, że pierwsza baza SpaceX na Marsie będzie gotowa dopiero za 10 lat:

Cała dekada? Lol, po prostu buduj.

Musk odpowiedział im na to krótkim zdaniem: "rzeczywistość jest trudna". To szybko zakończyło dyskusję. Jednak kilka dni później szef Tesli po raz kolejny poruszył temat gier wideo. Tym razem porównał różne popularne produkcje do mediów społecznościowych:

Twitter to Dark Souls social mediów. Reddit to Bloodborne. A Instagram to Zelda.

Porównanie jest dość ciekawe i z opinią Muska na pewno zgodzą się tysiące osób na całym świecie. Musk odpowiadał jeszcze na kilka pytań fanów. Jeden z nich poprosił szefa Tesli o kupienie Valve i zrobienie "Half-Life 3", na co mężczyzna zareagował pozytywnie. Inny zaś zapytał się o remake "Fallouta: New Vegas", na co biznesman odpowiedział krótkim, ale stanowczym "nie". 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.