Fani „Gry o tron” tak bardzo wkurzyli się na 8. sezon, że zemścili się na twórcach w wyszukiwaniach Google

Michał Tomaszkiewicz
16.05.2019 12:56
Gra o tron|undefined Fot. materiały prasowe

Nie takiej „Gry o tron” chcieli fani serialu – ostatni, 8. sezon przynosi im rozczarowanie za rozczarowaniem, zmuszając nawet do znienawidzenia postaci, które wcześniej kochali. W ramach zemsty zaatakowali showrunnerów hitu w Google.

Oczekiwania dotyczące ostatniego sezonu „Gry o tron” były bardzo wyśrubowane – wcześniejsze odcinki pokazały, jak bardzo wciągająca i wielopoziomowa może być produkcja telewizyjna, spodziewano się więc, że kulminacja trwającej ponad 10 lat serialowej podróży będzie niezapomnianym spektaklem.

Finałowy sezon „Gry o tron” składa się tylko z 6 odcinków – zapowiedzi twórców co do ich jakości były chwilami nawet buńczuczne, w rzeczywistości jednak magia opowiadanej historii gdzie uciekła, a prowadzone do tej pory błyskotliwe wątki doczekały się rozczarowujących rozwiązań.

Część fanów poczuła się tym faktem osobiście dotknięta – i to do tego stopnia, że postanowił zemścić się na twórcach,stosując metodę „Google bombing”. Na czym ona polega?

Przeczytaj także

Twórcy ostatniego sezony „Gry o tron” ukarania przez fanów w wyszukiwania Google

Rozczarowani fani postanowili wykorzystać sposób, w jaki działa algorytm indeksowania treści w internecie – zaczęli więc podpisywać zdjęcia twórców 8. sezonu „Gry o tron”, D.B. Weissa i Davida Benioffa, frazą „bad writers”.

Jeśli zrobi to odpowiednio dużo osób, Google uznaje, że to właściwy opis dla osób widocznych na zdjęciu. W rezultacie, gdy do wyszukiwarki wpisze się daną kwerendę – czyli w tym przypadku „kiepskich pisarzy” – algorytmy jako wyniki pokażą zdjęcia, które zostały z kwestią skojarzone.

Zobacz także: >> Nie tylko kubek ze Starbucks, czyli największe wpadki "Gry o tron" <<

Skrzykniętym na Reddicie fanom „Gry o tron” udało się ten efekt uzyskać – sukcesem mogli jednak cieszyć się relatywnie krótko, gdyż Google wprowadził odpowiednie poprawki i rezultaty wyszukiwania wróciły do swojej pierwotnego wyglądu.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.