GTA VI ma przypominać „Narcos” Netfliksa

Michał Tomaszkiewicz
01.07.2019 16:55
Narcos|undefined Fot. materiały prasowe

W sieci pojawiły się pierwsze przecieki na temat nadchodzącego GTA VI. Prace nad kolejnym tytułem serii ruszyły z kopyta w 2015 roku. Jeśli wierzyć pogłoskom, Rockstar stawia na zabawę, a nie trzymanie się przesadnego realizmu.

Red Dead Redemption 2 to prawdziwy majstersztyk. Rockstar stworzył grę, w której udało się połączyć głębię historii z drobiazgowym podejściem do symulowanego świata.

Skupiono się nawet na szczegółach, które zdaniem większości graczy mogły zostać spokojnie pominięte, gdyż i tak nie wnoszą do rozgrywki żadnej wartości. Przykład? Jądra koni zmieniają objętość w zależności od tego, jaka panuje w grze temperatura.

Przeczytaj także

GTA VI ma według przecieków nie przesadzać z tego typu szczegółami, chociaż Rockstar ma zamiar wprowadzić kilka ciekawych nowinek. Przewidziane jest zmienianie się świata przedstawionego w czasie.

GTA VI ma być jak „Narcos”. Budowanie narkotykowego imperium

Grand Theft Auto VI ma być skokiem w przeszłość. Akcja gry ma rozpoczynać się w latach 70’ XX wieku.

Rockstar stara się oddać w GTA VI upływający czas. Na drogach miasta mają się pojawiać nowe modele samochodów, z wzornictwem charakterystycznym dla poszczególnych epok, a i sama metropolia ma się rozbudowywać. Na oczach graczy mają powstawać nowe budynki, a nawet dzielnice.

Z plotek wynika, że w GTA VI gracz będzie odwiedzał dwa miasta. Jednym z nich będzie dobrze znane Vice City, drugim zaś południowoamerykańska metropolia, wzorowana na Rio de Janeiro. Możliwe jest też włączenie do gry Kuby, tutaj jednak podobni decyzja nie została jeszcze podjęta.

W GTA VI gracz będzie podobno wcielać się w jedną postać, której celem będzie zostanie szefem narkotykowego imperium. Wszystkie działania, jakie będzie podejmować, mają właśnie przybliżać nad do stania się szefem wszystkich szefów.

Na premierę GTA VI mamy jeszcze poczekać. Rockstar planuje podobno wydanie gry już na konsole następnej generacji, z pominięciem PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Zobacz także: PlayStation 5 – Sony podsumowało wszystkie informacje na temat nowej konsoli 

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.