George R.R. Martin zdradził informację na temat kolejnej książki: „Powrócicie do Westeros jeszcze w tym roku”

Sergiusz Kurczuk
26.04.2018 11:24
George R. R. Martin|undefined Fot. Linda Manner/East News

Autor „Pieśń lodu i ognia” wyjawił informacje dotyczące premiery kolejnych książek dziejących się w Westeros. Kolejne dzieło George'a R.R. Martina przeczytamy jeszcze w roku 2018.

Nadeszła w końcu długo wyczekiwana wiosna, ale fani „Gry o tron” czekają, aż nadejdzie zima. „Gra o tron”, na której oparto serial HBO, była pierwszą częścią sagi „Pieśń Lodu i Ognia”. Książka pojawiła się na rynku w 1998 roku i wkrótce doczekała się kontynuacji. Do tej pory ukazało się 8 powieści dotyczących walki o Żelazny Tron. Czytelnicy mieli okazję zetknąć się z bohaterami znanymi z poprzednich książek  2012 roku w 2. części „Tańca ze smokami”. Od tamtej pory fani czekają na dwie kolejne zapowiedziane powieści, które mają być zwieńczeniem sagi. Okazuje się, że „Wichry zimy” nie zawieją w roku 2018.

„Gra o tron” - kolejna powieść w uniwersum Westeros

W 2011 roku wyemitowano pierwszy odcinek serialowej adaptacji dzieła George'a R.R. Martina. Czytelnicy sagi byli przekonani, że zanim serial dojdzie do wydarzeń z „Tańca ze smokami”, będą już dawno po lekturze ostatniej powieści z cyklu. Niestety w ciągu 7 lat Martin nie stworzył ostatnich dwóch części, a stacja HBO była w stanie prześcignąć wydarzenia z książek. Oczywiście pisarz współpracował ze scenarzystami, ale potwierdził, że nie zdąży skończyć „Pieśni Lodu i Ognia” przed finałem serialu. Na swoim blogu napisał też, że mimo oczekiwań fanów, „Wichry zimy” nie ukażą się w 2018 roku. 

Nie, zima nie nadchodzi... przynajmniej nie w 2018. Będziecie musieli jeszcze poczekać na „Wichry zimy”. Jednak będziecie mogli wrócić do Westeros jeszcze w tym roku. 

„Ogień i krew” - o czym jest nowa książka George'a R.R. Martina?

Oprócz dwóch ostatnich części „Pieśni Lodu i Ognia” Martin pracował nad kolejną powieścią dziejącą się w świcie fantasy. Mowa o „Ogniu i krwi” - najnowszą książką pisarza, która ukaże się jeszcze w tym roku. Autor opisał w niej szczegółowo historię rodu Targaryenów, których potomkinią jest grana przez Emilię Clarke Deanerrys. 

[W książce zobaczymy historię] od Aegona I (Zdobywcy) do regencji Aegona III (Pechowym) wraz z ich żonami, wojnami, rodzeństwem, dziećmi, przyjaciółmi, rywalami, prawami, podróżami i morzem innych spraw. A, i będą też smoki. 
Ogień i krew Fot. foto: materiały promocyjne

Czytelnicy cofną się do czasów dziejących się na długo przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”. Będą mieli okazję przyjrzeć się pierwszemu władcy 7 królestw, którego ród sprawował pieczę nad Westeros przez prawie 300 lat. Oryginalne wydanie ma liczyć 989 stron, które zostaną okraszone 75 czarno-białymi ilustracjami autorstwa Douga Wheatleya. Martin zapowiedział, że w przygotowaniu jest druga część „Ognia i krwi”, która ukaże dalsze losy dynastii Targaryenów.

„Ogień i krew” - premiera nowej książki George'a R.R. Martina

Premiera na anglojęzycznych rynkach została zapowiedziana na 20 listopada 2018 roku. Będzie więc, co poczytać w oczekiwaniu na finałowy sezon „Gry o tron”. Na razie nie wiadomo, jakie są plany wydawnicze „Ognia i krwi” w Polsce. Biorąc pod uwagę ospałość powieści, będziemy musieli poczekać trochę dłużej lub przeczytać ją w oryginale. 

Premiera 8. sezonu „Gry o tron” nie została jeszcze zapowiedziana, ale wiadomo, że serial nie trafi na anteny HBO wcześniej niż w pierwszej połowie roku 2019. Czy twórcy serialu postanowią wykorzystać „Ogień i krew” jako materiał na jeden z zapowiedzianych spin-offów serialu? Przekonamy się wkrótce. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.