Gra „Spider-Man” na PS4 otrzymała datę premiery i nowy zwiastun

Kamil Kacperski
05.04.2018 15:58
kadr z gry Spider-Man na PS4|undefined Fot. materiały prasowe

Zapowiedziana już w 2016 roku produkcja od Insomniac Games nareszcie doczekała się daty premiery. Z tej okazji, twórcy postanowili zaprezentować również nowe fragmenty z rozgrywki.

Pierwszy zwiastun konsolowego „Spider-Mana” pojawił się już podczas targów E3 w 2016 roku. Po prawie dwóch latach od tamtej zapowiedzi, fani nareszcie dowiedzieli się, kiedy mogą spodziewać się debiutu pajęczaka w sklepach. Insomniac Games poinformowało, że produkcja pojawi się w sprzedaży 7 września 2018 roku. Gra trafi tylko i wyłącznie na konsole PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro.

Z okazji ogłoszenia tak ważnej informacji, Sony i Insomniac postanowili podzielić się na łamach Game Informera nowym wideo, w którym widać spektakularne sceny walki, przypominające nieco te z serii „Batman: Arkham”, a także całkiem rozbudowaną mechanikę poruszania się po świecie gry „Spider-Man” na PS4:

Kiedy premiera Spider-Mana na PS4?

Oczywiście gra wydawana jest przez Sony, zatem niestety użytkownicy Xboksów One i PC-ów będą musieli obejść się smakiem. Insomniac podzieliło się z Game Informerem również garścią kolejnych informacji. Dowiedzieliśmy się m.in.: że Spider-Man będzie miał kostium, który gracze będą mogli upgradować i zmieniać (np. kostium z serii „Spider-Man: Noir”). Pokazano także edycje limitowane, wśród których gracze znajdą wiele różnych wersji cenowych z innymi prezentami (DLC, figurki Spidey'ego, itp.)

Dowiedzieliśmy się również, że gracze sporo czasu spędzą wcielając się w Petera Parkera, a nawet w Mary Jane Watson! Twórcy z Insomniac wytłumaczyli, że dla nich najciekawsze są te opowieści, w których światy Spider-Mana i Petera się zderzają, przez co heros zmuszony jest do sprawnego lawirowania między swoim życiem prywatnym, a obowiązkami wobec ludzi Nowego Jorku. 

Spider-Man wraca do bycia twarzą Marvela

Zapowiada się zatem naprawdę solidna porcja zabawy w wirtualnym Wielkim Jabłku. Ciekawe, czy Marvel zdecyduje się opublikować nowy zwiastun „Spider-Mana” przed premierą „Avengers: Infinity War”. Nadchodzący film MCU jest wręcz skazany na sukces i wydaje się że twórcy nie przepuszczą takiej okazji na zdobycie rozgłosu wśród widzów idących na pokaz. Przypominamy, że premiera produkcji Marvel Studios odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku, natomiast Spidey w wersji na PS4 pojawi się 7 września 2018 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.