Hulk zamordował jednego z Avengers. Czy ta sama postać zginie w MCU?

Sergiusz Kurczuk
22.03.2018 15:28
Hulk zabija Visiona|undefined Fot. kadr z komiksu Avengers #685

W komiksowej serii „Avengers” doszło do zabójstwa jednej z kluczowych postaci. Czy twórcy zasugerowali, kto umrze w filmie „Avengers: Infinity War”?

Avengers nie mają ostatnio łatwego życia. Najpierw porwano Ziemię, potem wystawiono herosów do pojedynku z czarnymi charakterami, po drodze okazało się, że ktoś manipuluje ich wspomnieniami, a na końcu poległ jeden z czołowych członków supergrupy. Do zabójstwa znanego herosa doszło na łamach 685. numeru komiksu „Avengers”. Sprawcą śmierci bohatera był Hulk. W evencie „No Surrender” Bruce Banner ponownie stał się Hulkiem. Przy okazji wyszło na jaw, że zielony gigant od zawsze był nieśmiertelny. Teraz jako Immortal Hulk dołączył do drużyny Challengera, który starł się w wyzwaniu ze swoim bratem Grandmasterem. Hulk postanowił przejąć ostatni artefakt i zapewnić zwycięstwo swojej drużynie. W obronie przedmiotu stanął Vision, który przypłacił swoje męstwo życiem. 

Jak Hulk zabił Visiona?

Hulk w pojedynkę natarł na siedzibę Avengers. Chociaż herosi próbowali chronić swojej bazy, Hulk był silniejszy. Nawet zaprezentowany na łamach poprzedniego numeru Iron Hulk, nie był w stanie pokonać potwora. W końcu Scarlet Witch wpadła na pomysł, żeby Vision stanął oko w oko z Hulkiem. Syntezoid pewny zwycięstwa podjął się walki, używając swoich mocy - umiejętności manipulowania gęstością własnego ciała oraz potężnych promieni, którymi strzelał z oczu. Niestety Hulk był niezwyciężony. Vision postanowił wykorzystać swój stary trik. Najpierw przybrał niematerialną formę, a następnie chciał dotrzeć do głowy Bannera, by znów stać się materialny w jej wnętrzu. Niestety heros się przeliczył. Hulk wykorzystał okazję i potężnym ciosem rozbił mu głowę, powodując natychmiastową śmierć.

685 -kadr z komiksu Fot. foto: kadr z komiksu Avengers #685

Ta scena ukazała, jak bardzo potężna jest nowa wersja Hulka. Banner stanowi poważne zagrożenie dla reszty Avengers. Oczywiście Vision jest syntezoidem i ginął już niejednokrotnie, a potem został odbudowywany, ale z każdym kolejnym powrotem trochę się zmieniał. Na razie nic nie stoi na przeszkodzie, by Hulk zabrał ostatni artefakt i zapewnił zwycięstwo Challengerowi. Jak zakończy się ta potyczka? Tego dowiemy się w kolejnym numerze.

„Avengers: Infinity War” - czy Vision zginie?

Fani od samego powstania kinowej wersji Visiona przypuszczają, że to właśnie ten bohater straci życie. Wszystko z powodu jednego z Kamieni Nieskończoności, który znajduje się na jego czole. W zwiastunie 3. części przygód Avengers pojawia się nawet scena, w której Corvus Glaive - jeden z członków Black Order, popleczników Thanosa, wyrywa klejnot z czoła herosa za pomocą swojej glewii. Poza tym twórcy otwarcie mówią, że w filmie zobaczymy śmierć niektórych herosów. Komiksy Marvela od jakiegoś czasu starają się w pewnym stopniu iść w parze z tym, co dzieje się w filmowych wersjach przygód herosów. Czy śmierć Visiona w 685. numerze „Avengers” jest zapowiedzią podobnego wydarzenia w filmie „Avengers: Infinity War”? Przekonamy się już 25 kwietnia 2018 roku, kiedy najnowsza produkcja Marvel Studios wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.