Hulkverine kontra pierwszy wróg Logana. Twórcy komiksu „Weapon H” składaja hołd klasycznemu numerowi „The Incredible Hulk”

Sergiusz Kurczuk
13.04.2018 13:17
2 - okładka Fot. materiały prasowe

W najnowszym numerze komiksu „Weapon H” dojdzie do konfrontacji głównego bohatera z pierwszym komiksowym przeciwnikiem Wolverine'a. Kto wyjdzie z niego zwycięsko?

Niektórzy mogą nazywać to końcem pomysłów na dalsze przygody komiksowych superbohaterów Marvela, ale nie oszukujmy się, idea na zmiksowanie Hulka i Wolverine'a w jedną postać to mokry sen każdego fana superbohaterów. Najwidoczniej tak też pomyśleli twórcy herosa znanego jako Weapon H, potocznie zwanego Hulkverinem. Postać zadebiutowała na łamach komiksu „Totally Awesome Hulk” #21 z 2017 roku. Weapon H to najnowszy pomysł programu Weapon X. Żołnierz znany jedynie jako Clayton, trafił do ośrodka eksperymentującego na ludziach w ramach kary za niewykonanie rozkazu. Podczas misji miał spacyfikować mieszkańców wioski w dalekim zakątku świata. Zamiast tego zabił własnych ludzi, by oszczędzić wieśniaków. Znalazł się na stole operacyjnym i przemieniono go w hybrydę Hulka i Wolverine'a za pomocą połaczenia jego kodu genetycznego z DNA obu tych bohaterów. Clay otrzymał też szpony z adamantium. Hulkverine uciekł z ośrodka i postanowił wykorzystać swoje moce do czynienia dobra.

2 Fot. foto: kadr z komiksu Weapon H #2

„Weapon H” #2 - Hulkverine kontra Wendigo

W pierwszym numerze serii „Weapon H” Clay nauczył się panować nad nowymi zdolnościami. W drugim numerze okazuje się, że na świecie znowu pojawiło się magiczne stworzenie znane jako Wendigo. Tym razem w trochę zmodyfikowanej wersji. Klasyczny Wendigo był duchem, który opanowywał człowieka dokonującego kanibalizmu. Tym razem mamy do czynienia z Ur-Wendigo, który jest o wiele wyższy i wygląda o wiele bardziej groteskowo. Walka między Weapon H i Ur-Wendigo to główna oś fabularna nowego numeru serii. Wszystkiemu przygląda się Dr. Strange, który jest zdziwiony pojawieniem się nowego Wendigo. Wyrusza z Sanctum Sanctorum, by dołączyć do bitwy. Nie obawia się jednak potwora, tylko Weapon H, który jest o wiele niebezpieczniejszy od bohaterów, po których odziedziczył moce. W przeciwieństwie do Hulka i Wolverine'a Clay w dość krótkim czasie opanował władzę nad swoimi zdolnościami.

181 - okładka Fot. foto: okładka The Incredible Hulk #181

Pojedynek Weapon H i Wendigo to odniesienia do komiksu, który przeszedł już do historii komiksu. Wendigo po raz pierwszy pojawił się na łamach „The Incredible Hulk” #162, ale dopiero historia opisana 19 numerów później sprawiła, że potwór zyskał sławę. Wszystko za sprawą debiutu Wolverine'a. Logan starł się w walce z Hulkiem i Wendigo. Sceny walki w śniegu pomiędzy Clayem i potworem do złudzenia przypominają klasyczny komiks z 1974 roku. Wendigo był pierwszym komiksowym wrogiem Wolverine'a i na przestrzeni lat jeszcze niejednokrotnie się z nim ścierał w walce. Co ciekawe X-Man niebawem powróci do życia. Czy dojdzie do konfrontacji Logana i Claya?

Jak zakończy się walka Weapon H z Ur-Wendigo? Czy Dr. Strange przekona się do nowego bohatera? Czy żona Claya odkryje prawdę o swoim mężu, który uznawany jest za zmarłego? Dowiemy się już niedługo. Premiera „Weapon H” #2 autorstwa Grega Paka, Cory'ego Smitha i Morry'ego Hollowella już 18 kwietnia 2018 roku. Niedawno pisaliśmy o innym zaskakującym połączeniu dwóch herosów - Ghost Ridera i Punishera. Na łamach „Avengers” pojawił się również Red Hulk w zbroi Iron Mana

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.