Hykker VR Glasses 3D – wirtualna rzeczywistość z Biedronki za 40 zł

Michał Tomaszkiewicz
28.11.2016 09:29
Hykker VR Glasses 3D – wirtualna rzeczywistość z Biedronki za 40 zł Fot. Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Hykker VR Glasses 3D dostępne w Biedronce za 40 zł to gogle, które pozwolą zajrzeć do Wirtualnej Rzeczywistości, ale pozostawią poczucie niedosytu – przynajmniej dopóki nie dokupi się dodatkowego akcesorium. Warto sprawdzić, czy gogle będą współpracować z naszym telefonem.

Oferowany w popularnej sieci sklepów gadżet jest zgodny ze standardem Google Cardboard. Oznacza to, że do wnętrza Hykker VR Glasses 3D należy włożyć smartfona pracującego pod kontrolą Androida lub iPhone’a, i to właśnie telefon będzie służył jako wyświetlacz.

Gogle oferowane przez Hykkera są w stanie współpracować z telefonami o przekątnej ekranu od 4 do 5,5 cala. Korzystanie z Hykker VR Glasses 3D będzie możliwe, jeśli posiadany smartfon jest wyposażony w żyroskop – jest on niezbędny do śledzenia ruchów głowy użytkownika i odpowiednie dostosowywanie poruszania się wyświetlanego obrazu.

Jak najłatwiej sprawdzic, czy smartfon jest wyposażony w żyroskop? Jeśli gracie w Pokemon GO i podczas łapania stworków możecie korzystać z trybu Augmented Reality (czyli widzieć pokemony na tle rzeczywistego świata) – spełniacie wymogi Google Cardboard. Jeśli zaś możecie polować na stworki tylko na zielonym, animowanym tle – Wasze telefony nie są wyposażone w żyroskopy.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz Fot. foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

W przeciwieństwie do najprostszych – i najtańszych – konstrukcji zgodny z Google Cardboard, gogle Hykker VR Glasses 3D wyposażone są w regulowane paski utrzymujące gadżet na głowie. Sporą część konkurencyjnych konstrukcji trzeba trzymać przy twarzy za pomocą rąk, co zabiera część przyjemności z wizyt w Virtual Reality.

Telefon wsuwa się do środka po umieszczeniu go w specjalnej szufladce – pamiętać należy, żeby umiejscowić go symetrycznie (środek wyznaczają przytrzymujące smartfona gąbki). W zestawie znajdują się dodatkowe podkładki, których należy użyć, jeśli przyciski sterujące smartfona są naciskane przez obudowę gogli.

Po uruchomieniu aplikacji VR należy wsunąć szufladkę do środka zestawu. Minusem zestawu Hykker VR Glasses 3D jest brak możliwości sterowania programami – gogle nie są wyposażone w mechanizm pozwalające na dotknięcie ekranu, gdy smartfon znajduje się w środku. Oznacza to sporą niedogodność – za każdym razem, gdy uruchomiony program wymaga dotknięcia ekranu, należy wysunąć szufladkę, żeby uzyskać dostęp do telefonu. W zestawie View-Master przygotowanym przez Mattel z myślą o dzieciach znajduje się dźwignia dające sterować aplikacjami bez odrywania gogli od oczu.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz Fot. foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Problem ten można ominąć podłączając poprzez Bluetooth odpowiedni kontroler – Hykker na razie nie ma jednak takiego w ofercie.

Producenta chwali się za to, że korzystanie z gogli VR Glasses 3D nie oznacza pozbycia się prywatności z powodu odgrywania przez smartfona odgłosów – otwory z boków gadżetu mają umożliwiać wsunięcie kabla słuchawek i podłączenie go do telefonu.

Z przodu gogli znajduje się przysłona – zazwyczaj pozostawać będzie zamknięta, jednak w razie potrzeby można ją przesunąć i odsłonić dostęp do aparatu fotograficznego, co będzie przydatne w przypadku korzystania z aplikacji Augmented Reality, czyli nakładających obraz na rzeczywisty świat.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz Fot. foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Gogle Hykker VR Glasses 3D obłożone są gąbką, dzięki czemu nie męczą po ich założeniu. Jedynym wyjątkiem jest twardy plastik wycięcia na nos – jeśli ktoś dysponuje większym niż standardowym organem węchu, musi liczyć się z uwieraniem.

Gadżet Hykkera pozwala na regulowanie rozstawu i oddalenia soczewek, dzięki czemu można dostosować działanie gogli do osobistych wymogów i preferencji.

Gogle Hykker VR Glasses 3D dostępne są w sieci Biedronka od 28 listopada 2016 roku. Można trafić na 2 wersje kolorystyczne – białą i czarną. Zestaw wyceniono na 40 zł – i ta cena nie wydaje się być wygórowana, chociaż bliźniacze konstrukcje, sygnowane innymi tanimi markami obecnymi na polskim rynku, można kupić wydając 10 zł mniej.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz Fot. foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Czy warto kupić zestaw Hykker VR Glasses 3D? jeśli posiadacie telefon wyposażony w żyroskop (i najlepiej ekran o rozdzielczości przynajmniej Full HD – jak najbardziej. Dobrą opinię może tylko zepsuć konieczność wysuwania smarfona za każdym razem, gdy trzeba wykonać akcję na ekranie.

Hykker VR Glasses 3D pozwolą korzystać z aplikacji VR, a także oglądać filmy wykonane w technologii 360 stopni.

A Wy co pierwszego obejrzelibyście w VR dzięki goglom Hykkera?

Okulary przeciwsłoneczne męskie - różne rodzaje

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.