Ile zarabiają gwiazdy Marvel Studios?

Sergiusz Kurczuk
02.05.2019 12:18
Gwiazdy Marvel Studios|undefined Fot. Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News

Serwis The Hollywood Reporter opublikował listę płac gwiazd filmów Marvela. Który aktor znalazł się na pierwszym miejscu? Ile zarabiają odtwórcy superbohaterów?

Produkcje Marvel Studios to maszynka do zarabiania pieniędzy. Studio od wielu lat wydaje kilka filmów rocznie, bijąc kolejne rekordy wyników finansowych w box office. Przez ponad dekadę wykreowało wiele gwiazd, które dzięki kinu superbohaterskiemu mogły rozwinąć skrzydła w innych gatunkach filmowych. Nic dziwnego, że największe nazwiska znane z filmów MCU zarabiają pieniądze, które przeciętnemu Kowalskiemu nawet się nie śniły. O jakich kwotach mowa?

Przeczytaj także

Robert Downey Jr. - ile zarabia w filmach Marvela?

Portal The Hollywood Reporter przygotował zestawienie, w którym zdradzono wysokość gaż największych gwiazd Marvel Studios. Oczywiście na szczycie listy znajduje się Robert Downey Jr., który był jednym z pierwszych aktorów, biorących udział w produkcjach MCU. To on wcielił się w 2008 roku w Iron Mana i stał się ikoną fanów superbohaterów. Każdy jego udział w kolejnej produkcji kosztował twórców naprawdę poważne kwoty. Za wcielenie się po raz kolejny w Tony'ego Starka w "Avengers: Endgame" zgarnął co najmniej 75 milionów dolarów. 3 dni pracy na planie "Spider-Man: Homecoming" to z kolei wypłata rzędu 3 milionów dolarów. Nic dziwnego, że aktorowi dopisuje humor. 

Jak wyglądają zarobki kolegów z planu odtwórcy Iron Mana?

Gwiazdy filmów Marvela - ile zarabiają?

Chociaż Scarlett Johansson, Chris Hemsworth i Chris Evans zarobili trochę mniej pieniędzy, też nie powinni mieć powodów do narzekania. Gwiazda wcielająca się w Black Widow podpisała niedawno kontrakt opiewający na 20 milionów dolarów. Chodzi o solową produkcję o superbohaterce, do której niebawem rozpoczną się zdjęcia. Podobne kwoty otrzymali aktorzy wcielający się w Kapitana Amerykę i Thora. Za udział w 3. i 4. części "Avengers" otrzymali gażę w przedziale 15-20 milionów dolarów. Chociaż niektórych ważnych postaci nie zobaczymy w kolejnych produkcjach MCU, zarobili tyle, że w teorii nie muszą już pracować do końca życia. 

>>Zobacz też: Chris Pratt opublikował "nielegalne" nagranie z planu zdjęciowego "Avengers: Endgame"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.