Internauci miażdżą TVP za wpadkę w "Wiadomościach". Te memy są bezlitosne [ZDJĘCIA]

02.11.2021 12:09
TVP Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

O wpadce piszą nawet zagraniczne media. TVP wykorzystało fragment serialu Netfliksa twierdząc, że to prawdziwy atak imigrantów w Szwecji...

30 października 2021 w "Wiadomościach" w TVP pokazano materiał "Nielegalna imigracja paraliżuje Europę" dotyczący sytuacji w Szwecji. W reportażu wykorzystano kadry pokazujące dwóch motocyklistów, którzy przejeżdżają obok pralni i zaczynają strzelać z broni maszynowej. Prezenterka TVP twierdziła, że to nagranie ze Szwecji. Internauci jednak szybko zauważyli, że wideo pochodzi z... serialu Netfliksa.

Polecamy

Wpadka w "Wiadomościach". TVP wykorzystało fragment serialu Netfliksa [ZDJĘCIA]

W reportażu "Nielegalna imigracja paraliżuje Europę" Jakuba Krzyżaka stwierdzono, że polityka otwartych granic Unii Europejskiej spowodowała wzrost przestępczości. Sprawcami mają być imigranci i dowodem miały być kadry pokazujące strzelaninę w Szwecji. Okazało się, że nagrania pochodzą z serialu Netfliksa "Szybka gotówka".

Do sytuacji odniosło się TVP tłumacząc, że  "autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie":

Wpadka szybko rozeszła się po sieci, internauci zaczęli tworzyć memy żartując z TVP i wykorzystując kadry z innych znanych produkcji filmowych:

O wpadce TVP pisały również zagraniczne media:

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.