J.K. Rowling wciąż obrywa za transfobiczne komentarze. Tym razem od Warner Bros.

12.06.2020 10:59
J.K. Rowling wciąż obrywa za transfobiczne komentarze. Tym razem od Warner Bros. Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Niedawno J.K. Rowling podzieliła się na Twitterze długimi przemyśleniami dotyczącymi osób transpłciowych. Te zostały odebrane za nieco transfobiczne i wywołały dyskusję, w której głos zabrali również m.in. Daniel Radcliffe i Emma Watson.

Niedawno J.K. Rowling nie spodobało się, że autorki pewnego artykułu użyły określania "osoby z menstruacją". Ironicznie zapytała swoich fanów na Twitterze, czy znają słowo określające grupę ludzi z miesiączką. Takie bardzo "zero-jedynkowe" podejście do tematu nie spodobało się dużej grupie osób, które stwierdziły, że to wysoce nietaktowne z jej strony, zauważając np. że niektóre kobiety z problemami zdrowotnymi nie przechodzą menstruacji. 

J.K. Rowling nadal krytykowana za komentarze o osobach transpłciowych

Oczywiście oberwało się jej też za wyjątkowo mało empatyczne podejście do osób transpłciowych. W sprawie głos zabrali znani aktorzy współpracujący z nią w ramach filmów z serii "Harry Potter" i "Fantastyczne zwierzęta" - Emma Watson, Daniel Radcliffe, a także Eddie Redmayne. 

Przeczytaj także

Na temat niewybrednych komentarzy J.K. Rowling zabrała głos również firma Warner Bros., czyli studio filmowe odpowiedzialne za wszystkie dotychczasowe produkcje związane z seriami autorstwa brytyjskiej pisarki. W oficjalnym oświadczeniu dla portalu Variety stwierdzili:

Niedawne wydarzenia utwierdziły nas w przekonaniu, że musimy być silni jako firma i konfrontować problemy społeczne. Pozycja Warner Bros. w temacie inkluzywności jest dość jasna, a tworzenie różnorodnego środowiska kreatywnego nigdy nie było bardziej ważne dla naszej firmy, a także odbiorców na całym świecie. Bardzo doceniamy pracę naszych scenarzystów, którzy dają z siebie wszystko, dzieląc się z nami swoją pracą. Rozumiemy naszą odpowiedzialność i fakt, że musimy dzielić się empatią i pokazywać zrozumienie dla wszystkich społeczności - zwłaszcza tych, z którymi pracujemy i tych, którzy są naszymi odbiorcami.

To bardzo ładny sposób na powiedzenie kompletnie niczego. Polscy politycy byliby dumni.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.