Jak Samsung testuje zginalność Galaxy Fold? [WIDEO]

Marcin Czajkowski
28.03.2019 16:43
galaxy fold|undefined Fot. kadr z filmu/Samsung

Samsung w lutym 2019 roku zaprezentował swój pierwszy zginany smartfon - Galaxy Fold. Teraz wiemy, jak testuje się wytrzymałość mechanizmu zginania.

Zginany smartfon Samsunga przez dlugi czas był owiany tajemnicą Nawet podczas oficjalnej premiery urządzenia, zobaczyć go można było jedynie przez szklaną gablotę Niewiele później dowiedzieliśmy się dlaczego - dokładnie przez środek ekranu, w miejscu, w którym zgina się telefon jest ogromne wgniecenie, utrudniające obsługę telefonu. Wydaje się, że zaprezentowane pod koniec marca wideo, pokazujące procedurę testową Galaxy Fold, to odpowiedź Samsunga na negatywne reakcje, które wywołał filmik z wgnieceniem.

Samsung Galaxy Fold z paskudnym wgnieceniem na środku wyświetlacza

Zaznaczyć trzeba, że każdy zginany smartfon takie wgniecenie będzie posiadał. Nieco zredukował jego widoczność Huawei, w którym ekran wygina się na zewnątrz, zamiast (jak np. w Samsungu) do wewnątrz. Oba smartfony imponują specyfikacją, ale do tanich nie należą - za Galaxy Fold zapłacić będziemy musieli 8000 zł, a za Huawei prawie 9000 zł. Dobrze, że Apple wyłamał się z trendu pokazywania zginanych smartfonów.

Galaxy Fold został zaprezentowany razem z flagowcami koreańskiej firmy - Galaxy S10, S10+ oraz S10e. Wszystkie trzy zostały dość dobrze przyjęte, chociaż oczywiście nie obyło się bez skandali z nimi związanych Być może Galaxy Fold, kiedy w końcu zostanie dostarczony do klientów, będzie pozbawiony wad. Chociaż po Samsungu się raczej tego nie spodziewamy. Koreański producent pokazuje, jak testuje nowe smartfony:

Na razie ciężko wysnuć nam jakieś wnioski na temat zginanego telefonu od Samsunga. Na te, poczekać będziemy musieli do premiery urządzenia.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.