Jak zagrać w Nohzdyve, grę z „Black Mirror: Bandersnatch”?

Michał Tomaszkiewicz
31.12.2018 12:43
Nohzdyve|undefined Fot. zrzut ekranu

Świąteczny odcinek „Black Mirror: Bandersnatch” koncentruje się na pionierskich czasach gier komputerowych – bohaterowie tworzyli hity na ośmiobitowce. Jednym z nich jest Nohzdyve, który okazał się nie być fikcyjnym tytułem – o ile wie się, gdzie go znaleźć i jak w niego zagrać.

Nohzdyve pokazywany był jako gra powstała na ZX Spectrum. Bezpośrednio po premierze interaktywnego filmu można było zapoznać się z jej historią (i pobrać do zagrania) na stronie Tuckersoftu, przedsiębiorstwa rodem z „Black Mirror: Bandersnatch”.

Teraz jednak wpis o grze został zmieniony – można dowiedzieć się, że oficjalnie nigdy nie powstała:

nohzdyve_02 Fot. foto: zrzut ekranu

Opis pozostawia iskierkę nadziei – wspomina o pogłoskach, że tytuł we wczesnej wersji demonstracyjnej może ukrywać się gdzieś w mrocznych zakątkach internetu. Jak się okazuje – najciemniej bywa pod latarnią.

Nohzdyve z „Black Mirror: Bandersnatch” – skąd pobrać, jak grać?

Witryna, na której można było zapoznać się z opisem gdy Nohzdyve - tuckersoft.net/ealing20541/nohzdyve/ - przekierowuje teraz na stronę pokazującą fikcyjne gry wyprodukowane przez Tuckersoft. Nie ma wśród nich poszukiwanej przez fanów „Black Mirror” gry.

Jak się okazało, to tylko pozory – plik z grą dalej znajduje się na serwerach, o czym można przekonać się klikając na adres tuckersoft.net/ealing20541/static/nohzdyve.tap.

Pobranie pliku z grą to dopiero pierwszy etap przygotowań do jej uruchomienia – potrzebny jest jeszcze emulator ZX Spectrum, czyli komputera, na który miał powstać Nohzdyve. Internet poleca przede wszystkim dwa projekty: Fuse i Speccy.

Jeśli chcecie po prostu zobaczyć, jak wygląda gra ze specjalnego odcinka „Black Mirror: Bandersnatch”, poniżej prezentujemy nagranie z rozgrywki:

Plotka głosi, że po osiągnięciu wyniki 25 000 punktów gra zdradza specjalny kod – czy znajdzie się śmiałek, który zrewiduje te twierdzenie?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.