Joaquin Phoenix jest bohaterem billboardów zachęcających do przejścia na weganizm [FOTO]

31.03.2020 10:39
Joaquin Phoenix|undefined Fot. shutterstock.com

Jak podaje The Hollywood Reporter, Joaquin Phoenix stał się twarzą kampanii społecznej zachęcającej do przejścia na weganizm. W Los Angeles pojawiły się billboardy z jego wizerunkiem.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Joaquin Phoenix wziął udział w krótkim filmie dokumentalnym skupionym na ratowaniu krowy i jej cielaka. Jedno ze zdjęć zrobionych podczas wizyty aktora w rzeźni stało się teraz billboardem, na którym widnieje hasło: "Ratuj zwierzęta, przejdź na weganizm" (org. "Save Animals, Go Vegan"). Billboardy przygotowane przez grupę L.A. Save Animals są w Los Angeles - jeden na popularnym Sunset Boulevard, drugi niedaleko rzeźni Farmer John. 

Joaquin Phoenix twarzą wegańskiej kampanii społecznej

Oprócz billboardów z wizerunkiem Oscarowego aktora, kampania obejmuje również plakaty rozwieszane na przystankach autobusowych. Na nich możemy natomiast przeczytać "wybierz bycie miłym, przejdź na weganizm", a także "prawdę o bekonie". Każdy z nich zawiera zdjęcia zwierząt w rzeźni.

Przeczytaj także

Phoenix jest znanym aktywistą na rzecz praw zwierząt - nie tylko wspomniał o tym podczas przemowy na rozdaniu Oscarów, ale także wybrał się na czuwanie pod budynkiem firmy przetwarzającej mięso po zakończeniu ceremonii.

Wówczas opowiedział vloggerce Jane Velez-Mitchell, że widział, co dzieje się ze zwierzętami w takim miejscu, więc musiał się tam wybrać. Wyznał też, że mamy moralny obowiązek do tego, by o tym mówić i to piętnować. 

Oczywiście z powodu epidemii koronawirusa obecnie czuwania pod rzeźniami są zawieszone. Jednak szefowa L.A. Save Animals Amy Jean Davis podziękowała Phoenixowi za udział w kampanii, twierdząc, że przypomina ludziom "jak nasze pojedyncze i kolektywne głosy są ważne". 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.