Koniec HBO GO? Powstaje nowy, droższy serwis VoD HBO Max

Michał Tomaszkiewicz
10.07.2019 14:10
HBO GO|undefined Fot. zrzut ekranu HBO GO

Jeszcze w 2019 roku rozpoczną się testy nowego serwisu VoD WarnerMedia, nazwanego HBO Max. Przejmie on od Netfliksa wszystkie 236 odcinków „Przyjaciół”.

Oficjalny start nowego serwisu z filmami i serialami na żądanie zaplanowany jest na wiosnę 2020 roku. W chwili startu HBO Max ma oferować ponad 10 000 godzin materiałów wideo.

W przepastnej bibliotece mają znaleźć się produkcje oryginalne z sieci telewizyjnych należących do WarnerMedia. Będzie to między innymi seriale „Batwoman” oraz „Katy Keene”, spinoff „Riverdale”.

Widzów przyciągnąć mają także „Przyjaciele”. Serial można obecnie oglądać na Netfliksie (serwis miał podobno zapłacić za licencję 80 mln dolarów), jednak HBO Max po starcie przejmie go na wyłączność. Stoją za tym ogromne pieniądze, jako że prawa do oferowanie widzom serialu przez 5 lat miały kosztować 425 mln dolarów.

Przeczytaj także

Wcześniej HBO Max zapewniło sobie za 500 mln zł prawo do pokazywania serialu „The Office”, na którego licencję miał też Netflix (nie w Polsce). To część strategii gromadzenia zawartości, która jest bardzo wysoko oceniana przez widzów.

Na kwotę tę złożą się przyszli subskrybenci HBO Max. Według przecieków, korzystanie z serwisu będzie drogie.

HBO Max startuje w 2020 roku. Koniec z HBO GO?

Abonament HBO Max ma być według prognoz droższy, niż subskrypcja oferowanego obecnie w USA HBO Now. Miesięcznie płaci się za dostęp do treści 15 dolarów, czyli około 60 zł.

Dostępna w Polsce usługa HBO GO kosztuje 19,90 zł za miesiąc. Nie wiadomo jeszcze, czy HBO Max ma być uzupełnieniem oferty, czy też ma zastąpić HBO NOW i HBO GO. W pierwszym przypadku mogłoby to oznaczać uszczuplenie oferty tańszych usług, w drugim zaś znaczne podwyższenie ceny dla użytkowników końcowych.

HBO chce skutecznie konkurować z Netfliksem, za którego płaci na całym świecie już ponad 150 mln osób. HBO Max będzie musiał jednak zmagać się także z innymi głodnymi sukcesu konkurentami, między innymi z serwisem Disney+ (dostęp ma kosztować 7 dolarów) czy analogiczną usługą przygotowywaną przez Apple.

Zobacz także: Disney+: Znamy cenę, datę premiery i ofertę platformy streamingowej Disneya 

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.