Krzysztof Krawczyk dał się namówić na #hot16challenge2. "Cała Polska na to czekała"

Joanna Chojnacka
27.05.2020 10:03
Krzysztof Krawczyk|undefined Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Przemawiający swoją twórczością do kilku pokoleń fanów, Krzysztof Krawczyk uległ trendom i nagrał własną wersję #hot16challenge2.

Krzysztof Krawczyk debiutował w latach 60. w popularnej łódzkiej grupie Trubadurzy. Muzyk przez lata stał się autorem największych przebojów, które potrafił zanucić niemal każdy Polak. Chociaż lata jego największej kariery minęły, artysta przeżywa aktualnie drugą młodość. Podobnie jak inni muzycy jak chociażby Majka Jeżowska czy Beata Kozidrak, także Krawczyk powrócił na scenę ze zdwojoną siłą i przekonał do siebie kolejne pokolenia fanów. Muzyka w ostatnich latach można zobaczyć nie tylko na własnych koncertach czy festiwalach znanych przed laty gwiazd, ale też na studenckich juwenaliach.

Krzysztof Krawczyk nagrał #hot16challenge2

Krawczyk nigdy nie ograniczał się do jednego gatunku w swojej twórczości. Od początku kariery lubił eksperymentować. Grał pop, r&b, swing, jazz, tango, kolędy, country, a nawet rock and rolla. Tym razem przyszedł czas na rap.

Przeczytaj także

Muzyk dał się namówić na popularne ostatnio w sieci wyzwanie #hot16challenge2, w którym nominowani artyści muszą napisać własne rapowe zwrotki. Chociaż Krawczyk zastrzegał, że ze względu na bezpieczeństwo nie weźmie udziału w akcji, najwyraźniej zmienił zdanie, bo jego "szesnastka" już podbija sieć.

Kochani!
Powodowany wyzwaniem moich śpiewających przyjaciół oraz zachęcony przez internetową publiczność - a także z patriotycznego obowiązku - podejmuję wyzwanie udziału w #Hot16Challenge 2 - chociaż drogą telefoniczną…
Jak mnie słychać?
Dzwonię do wszystkich PIELĘGNIAREK, żeby powiedzieć, że je kocham…

Artysta podkreślił, że jego rap jest odpowiedzią na liczne prośby fanów. Krawczyk wyśpiewał swoją miłość do pielęgniarek, wsparł piosenką medyków oraz nawiązał do nagrania prezydenta Andrzeja Dudy.

Słuchacze pokochali #hot16challenge2 Krawczyka od pierwszej wysłuchanej nutki. Pod nagraniem pojawiła się lista pochlebstw w i podziękowań za wideo, a jeden z komentujących stwierdził nawet, że "Cała Polska czekała na to wykonanie".

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.