Luke Cage jest biseksualny? Jessica Jones zdradziła sekrety małżeńskiej alkowy

Sergiusz Kurczuk
10.05.2018 14:35
Defenders|undefined Fot. The Defenders vol. 5 #2

W komiksie „The Hunt For Wolverine: Adamantium Agenda” padło zdanie, które wskazuje na orientację seksualną Luke'a Cage'a. 

Bohaterowie Marvel Comics są różnorodni. Nie chodzi jedynie o płeć, wyznanie, status materialny, wygląd, moce, którymi się posługują, wyznawane zasady moralne, czy sposób ich działania. Dotyczy to również orientacji seksualnej. W komiksowym świecie Marvela dość szybko wprowadzono pierwszego homoseksualnego herosa, ale dopiero w 2012 roku ukazał się komiks, w którym ukazano ślub North Stara z jego ukochanym. Są też postacie panseksualne jak Loki lub stary dobry Deadpool. Nie mogło więc zabraknąć biseksualistów. We fragmencie 1. numeru komiksu „The Hunt For Wolverine: Adamantium Agenda” padło zdanie, które sugeruje, że Luke Cage jest jednym z tych bohaterów.

Czy Luke Cage jest biseksualny?

Ostatnio na łamach Marvel Comics dużo się dzieje. Nowa polityka wydawnictwa opiera się na powrocie do korzeni. W związku z tym twórcy starają się wrócić do dobrze znanych schematów sprzed lat. Jane Foster przestała pełnić funkcję Thora, więc niebawem powróci do niej Odinson. Jean Grey ponownie zmartwychwstała i prowadzi własną grupę X-Men. Z zaświatów powrócił również Wolverine. Jest tylko jeden problem - nie wiadomo, gdzie Logan się podziewa. W tym celu najlepsi detektywi świata łączą siły, by odnaleźć zaginionego mutanta. Daredevil postanowił zebrać ekipę poszukiwawczą, wśród której znaleźli się jego kompani z grupy Defenders - Luke Cage i Jessica Jones

W jednej ze scen widzimy spotkanie superbohaterskiego małżeństwa z uczestnikami przebieranej imprezy. Zdenerwowana Jess reaguje na zaczepiającego jej ukochanego osiłka. Z jej ust pada zdanie wskazujące na dość urozmaicone życie erotyczne bohaterów.

1 Fot. foto: kadr z komiksu The Hunt For Wolverine: Adamantium Agenda #1

Jones odtrąca rękę agresora, tłumacząc, że poza ich wspólnym przyjacielem o otwartym umyśle, tylko ona może dotykać Cage'a bez pozwolenia. Dwuznaczną wypowiedź od razu potraktowano, jako wyjawienie jednego z sekretów małżeńskiego pożycia Jessiki Luke'a. Oczywiście może być to jedynie żart bohaterki, która słynie z zadziorności. Niejednokrotnie drwiono sobie z grupy Heores for Hire, którą Cage tworzył ze swoim najlepszym przyjacielem Iron Fistem, że herosi są tak naprawdę kochankami. Wypowiedź może się więc odnosić do relacji dwóch herosów, szczególnie z czasów komiksów, które ukazywały się w latach 70. XX wieku. Kostiumy duetu z tego okresu nie pomagają w rozwianiu tego podejrzenia...

50 Fot. foto: okładka komiksu Heroes for Hire vol. 1 #50

Czytelnicy komiksów, które są jednocześnie osobami LGBTQ, na pewno ucieszyły się z tej sugestii, ponieważ Cage byłby kolejną postacią, reprezentującą ich w komiksowym uniwersum. Czy bohater rzeczywiście jest biseksualistą? To zostawmy już komiksowemu małżeństwu. Ważniejsze pytanie brzmi: gdzie przebywa Logan? Odpowiedź na to pytanie pojawi się zapewne w kolejnych numerach serii „The Hunt For Wolverine”.

Nie zapominajmy też, że niebawem zobaczymy 2. sezon serialu „Luke Cage”. Netflix zaprezentował niedawno nowy zwiastun.

Kolejne przygody serialowego Luke'a Cage'a zobaczymy już 22 czerwca 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.