Marvel połączył Hulka i Ant-Mana w jedną postać. Jak prezentuje się Little Monster?

Sergiusz Kurczuk
04.10.2018 13:51
Marvel połączył Hulka i Ant-Mana w jedną postać. Jak prezentuje się Little Monster? Fot. kadry z filmów Thor: Ragnarok i Ant-Man and the Wasp

W komiksie „Infinity Wars: Sleepwalker” #1 doszło do kolejnego połączenia postaci znanych z Marvel Comics. Tym razem zmiksowano Hulka i Ant-Mana. Kim jest Little Monster?

Latem 2018 roku Marvel zapowiedział nietypowe wydarzenie, w którym połączono słynnych herosów, tworząc zupełnie nowe postacie. Dzięki temu czytelnicy komiksów poznali takie indywidua jak Arachknight (Spider-Man i Moon Knight), Black Rider (Black Panther i Ghost Rider) czy Solider Supreme (Kapitan Ameryka i Doktor Strange). Niektórzy doczekali się nawet własnych serii. Połączenia były spowodowane tak zwanymi Infinity Wraps, które miały miejsce w evencie „Infinity Wars”. Tym razem Klejnoty Nieskończoności trafiły w ręce Gamory, która za ich pomocą naruszyła wiele alternatywnych wymiarów. Komiks „Infinity Wars: Sleepwalker” uzupełnił spojrzenie na wydarzenia z „Infinity Wars” i zaprezentował nowy miks dwóch superbohaterów.

„Infinity Wars: Sleepwalker” #1 - kim jest Little Monster?

W komiksie autorstwa Chrisa Simsa, Chada Bowersa i Todda Naucka do gry wkracza zapomniany bohater lat 90. - Sleepwalker. Postać pochodzi z alternatywnego wymiaru i bada wszelkie nieprawidłowości multiwersum. Sleepwalker przyjrzał się poczynaniom Gamory i postanowił ją powstrzymać. W tym celu szukał istoty, która mogłaby mu w tym pomóc. Jego oczy zwróciły się w kierunku rzeczywistości znanej jako Soul World, w którym Gamora swego czasu była uwięziona. Uniwersum po przejęciu Klejnotów Nieskończoności przez córkę Thanosa uległo metamorfozie. 

Czytelnik jest świadkiem dziwacznej sceny. Okazuje się, że organizacja Hi.D.R.A. (połączenie A.I.M. i Hydry) poluje na naukowca o imieniu Scott Banner (Scott Lang + Bruce Banner). Przewodzi jej M.O.N.I.C.A. (czyli M.O.D.O.K. z domieszką Moniki Rappaccini), ale misja nie zostaje wykonana, ponieważ naukowiec posiada niesamowitą moc. Co wyjdzie z połączenia Ant-Mana i Hulka? Little Monster, czyli istota wielkości insekta o sile Hulka. Heros z łatwością pokonuje żołnierzy Hi.D.R.Y., prezentując swoje umiejętności. 

1 Fot. foto:Infinity Wars: Sleepwalker #1
1 Fot. foto: Infinity Wars: Sleepwalker #1

Czy Little Monster rzeczywiście przyczyni się do ocalenia multiwersum przed szaleństwem Gamory? Jacy inni zmiksowani herosi wezmą udział w walce o Klejnoty Nieskończoności? Przekonamy się w kolejnych komiksach, wydawanych w ramach eventu „Infinity Wars”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.