Marvel ujawnił, kto jest najsilniejszym członkiem X-Men

Sergiusz Kurczuk
18.04.2018 15:28
X-Men|undefined Fot. materiały promocyjne

Nie Rogue, nie Warpath ani nawet Colossus. Kto w takim razie jest najsilniejszym z X-Men? Na łamach komiksu „Avengers” padła odpowiedź na to pytanie. 

Fani superbohaterów lubią prowadzić hipotetyczne walki pomiędzy najpotężniejszymi postaciami w danym uniwersum. Często z pomocą przychodzą oficjalne encyklopedie z bohaterami, które opisują w statystykach wszystkie umiejętności postaci. Jednak najlepszym źródłem wiedzy są komiksy, na łamach, których pojawiają się cenne informacje dotyczące herosów. No i przede wszystkim czytelnik ma okazję zobaczyć superbohatera w akcji. Na łamach #688 numeru serii „Avengers” pojawiła się odpowiedź na pytanie, kto jest najsilniejszym mutantem w uniwersum Marvela.

Kto jest najsilniejszym z X-Men?

Seria „Avengers” od kilku miesięcy skupia się na evencie „No Surrender”, w którym śledzimy kosmiczną walkę między Grandmasterm i jego bratem Challengerem. W potyczkę są oczywiście zaangażowani herosi i złoczyńcy. Skomplikowane wydarzenia doprowadziły do sytuacji, w której zjednoczeni bohaterowie muszą uratować porwaną Ziemię przed zagładą. Maszyna Grandmastera, która utrzymywała planetę w środowisku przypominającym jej oryginalne położenie, została zniszczona przez Challengera. Bohaterowie musieli zrobić wszystko, żeby Ziemia przetrwała. Potrzebowali do tego osoby obdarzonej ogromną siłą. Niedawno wskrzeszony Hulk, był zajęty walką z wrogiem bohaterów. Zostali więc zmuszeni wybrać najsilniejszą osobę spośród zgromadzonych. 

Mimo że do pomocy zgłosił się sam Hercules, przed szereg wystąpił mutant znany jako Sunspot. Roberto da Costa zadebiutował jako członek New Mutants, ale szybko stał się uznanym liderem pomniejszej grupy Avengers. Berto zawsze słynął z niesamowitej pewności siebie, więc nic dziwnego, że uznał się za najsilniejszego z mutantów na świecie. Oczywiście nie są to jedynie czcze przechwałki. Sunspot potrafi absorbować energię słoneczną i przekształcać ją w potężną siłę. Problem w tym, że da Costa stracił ostatnio pełną kontrolę nad swoimi umiejętnościami. Z tego powodu musi nosić na głowie specjalną opaskę, kontrolującą moce. 

688 Fot. foto: kadr z komiksu Avengers #688

Czy zapewnienia Sunspota się sprawdzą i będzie w stanie opanować maszynę, kontrolującą ruch obrotowy Ziemi? Czy w trakcie próby ocalenia świata polegnie jak Quicksilver i Human Torch? Dowiemy się w kolejnym numerze przygód „Avengers”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.