Marvel wskrzesza jednego z Avengers

Sergiusz Kurczuk
28.05.2018 11:13
Thanos|undefined Fot. kadr z komiksu Thanos vol. 2 #13

Jeden z herosów zabity przez samego Thanosa w końcu powrócił do świata żywych. Wszystko dzięki technologii Tony'ego Starka. Którego Avengera postanowiono wskrzesić?

Seria „Invincible Iron Man” doszła do 600. numeru. Okrągłe numery komiksów zazwyczaj wypełnione są jakimś specjalnym wydarzeniem, które ma uczcić głównego bohatera. Nie inaczej jest w przypadku komiksu o alter ego Tony'ego Starka, tym bardziej, że jubileusz schodzi się z odejściem z Marvel Comics twórcy Briana Michaela Bendisa. Każdy, kto go zna, wie, że lubi uśmiercać postacie. W 2004 roku na łamach komiksu „Avengers” z ręki (a raczej z pióra) Bendisa zginęli między innymi Hawkeye i Vision, w 2011 Peter Parker ze świata Ultimate, a w 2016 bohater tego artykułu - War Machine. Przyjaciel Starka został zamordowany przez Thanosa w komiksie „Civil War II”, co zszokowało fanów postaci. Heros powraca jednak do świata żywych.

Free Comic Book Day vol. 2016 Civil War II Fot. foto: fragment komiksu Free Comic Book Day vol. 2016 Civil War II

War Machine - zmartwychwstanie postaci

Ostatnie miesiące to świat Marvela nie tylko bez War Machine'a, ale również bez Iron Mana, który zapadł w śpiączkę. W srebrną zbroję na polecenie Nicka Fury'ego wskoczył Punisher, który jako War Machine wykonywał niezwykle krwawą misję na wschodzie Europy. W końcu dzięki swojej niesamowitej technologii Stark wyszedł ze śpiączki, odtwarzając swoje ciało. Po udanym eksperymencie postanowił przywrócić do życia także swojego zamordowanego przyjaciela. Udało mu się to w iście frankensteinowskim stylu

600 Fot. foto: kadr z komiksu Invincible Iron Man #600

Jedynym efektem ubocznym wskrzeszania jest brak włosów i zarostu. Nie wiadomo jednak, czy kuracja w przyszłości nie okaże się bardziej niebezpieczna. Całkiem prawdopodobne, że zabawa w boga może skończyć się dla Starka po raz kolejny przykrą nauczką. Z drugiej strony fani komiksów superbohaterskich widzieli już wiele rodzajów zmartwychwstań i to zaproponowane przez Bendisa wcale nie jest najbardziej niedorzecznym. 

Czy Bendis przywracając Jamesa Rodheya do życia, zrehabilitował się w oczach fanów postaci? Miejmy nadzieję, że tak. Ciekawe, jakie postacie zabije w uniwersum Batmana i Supermana? W 2017 roku ogłosił, że rozpoczyna pracę wyłącznie dla DC Comics

Filmowy Thanos również pozbawił życia wielu herosów. Fani zastanawiają się, w jaki sposób część postaci zostanie przywrócona do życia. Dowiemy się tego dopiero w 4. części filmu „Avengers”, która trafi do kin w maju 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.