Messenger: Podobne aplikacje - WhatsApp, Discord, Viber, Slack

Karolina Woźniak
20.02.2019 15:22
Aplikacje podobne do Messengera|undefined Fot. : imago/Eibner/EAST NEWS

Messenger jest obecnie jedną z popularniejszych aplikacji dostępnych na rynku. Korzysta z niego ponad 1,2 mld ludzi.

Messenger jest aplikacją stworzoną przez Facebooka. Dzięki niej możemy wysyłać wiadomości, filmy, nagrania głosowe i zdjęcia. Inną opcją są reakcje na otrzymywane wiadomości czy interakcje z botami. Co więcej, dzięki Messengerowi możesz stworzyć połączenie głosowe i wideorozmowę. Mimo wielu zalet, niektórzy nie lubią Messengera. W związku z tym internetowe mobilne sklepy oferują takim użytkownikom zamienniki tego popularnego komunikatora. Jesteście ciekawi, o jakich aplikacjach mowa?

Przeczytaj także

Aplikacje podobne do Messengera

WhatsApp

Komunikator internetowy, który jest dostępny dla wielu platform. Dzięki aplikacji możemy przesyłać pliki graficzne, wiadomości głosowe. Dostępna jest również opcja połączeń i wideorozmów. Co ciekawe, WhatsApp jest dostępny również dla przeglądarek internetowych. Wersja dla przeglądarki i wersja aplikacji na komputer wymaga równoczesnego działania WhatsApp na smartfonie.

Discord

Aplikacja, która jest kolejnym komunikatorem internetowym podobnym do Messengera. Discord nie jest aż tak popularna jak WhatssApp czy Viber, ale też nie jest najgorsza. Ułatwia komunikowanie się ze znajomymi i pozwala na wysyłanie różnych grafik.

Viber

Viber posiada już ponad 660 milionów użytkowników. Tak jak na WhatsAppie czy Messengerze, aplikacja umożliwia nam wysyłanie wiadomości, dzwonienie i wideorozmowy. Znajdziemy tutaj również gry, które umilą czas spędzony na smartfonie.

Slack

Ten komunikator jest bardzo rozbudowany i jest skierowany do mniejszych lub średnich przedsiębiorstw, których członkowie współpracują ze sobą przez internet. Dzięki temu komunikatorowi wszyscy członkowie mają dostęp do tych samych wiadomości, co znacznie ułatwia konwersację. Aplikację można pobrać bezpośrednio na smartfona czy komputer lub otworzyć w przeglądarce internetowej.

Line

Aplikacja, która ma na swoim koncie już 100 milionów użytkowników, a popularność wciąż rośnie. Ogromnym plusem jest prostota i łatwość w korzystaniu z komunikatora. W aplikacji znajdziemy również naklejki albo emoji.

Skype

Kto nie zna Skype'a? Nie ma chyba takiej osoby, która nie kojarzy tej popularnej aplikacji. Program jest jednym z najpopularniejszych produktów Microsoftu, a jego charakterystyczną cechą są połączenia wideo. Z tego właśnie zasłynął Skype. Nie można jednak zapomnieć o tym, że jest on również przydatny do wysyłania wiadomości tekstowych i grupowych.

Zobacz także: >>Gadu-Gadu wraca i rzuca wyzwanie Messengerowi<<

Z której aplikacji lubicie korzystać?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.