Mężczyzna przebrany za Jokera zranił 17 osób i podpalił wagon metra

02.11.2021 11:28
Mężczyzna przebrany za Jokera zranił 17 osób i podpalił wagon metra Fot. KAZUHIRO NOGI/AFP/East News

Tragiczne wieści z Tokyo - napastnik dźgnął 17 osób, a następnie podpalił wagon metra w centrum miasta w Halloween. Na razie nie potwierdzono, czy któraś z ofiar zmarła.

Mężczyzna przebrany za Jokera dźgnął 17 osób i podpalił wagon metra

Jak podaje NHK, 31 października 2021 roku w metrze w Tokyo doszło do tragicznego ataku. Mężczyzna, przebrany w kolorowe ubrania jawnie nawiązujące do Jokera, dźgnął nożem 17 osób, a następnie podpalił wagon metra.

Portal zaznaczył, że napastnik został już aresztowany. Jedna z jego ofiar, starszy mężczyzna, trafił do szpitala w stanie krytycznym. Na razie jednak nie poinformowano o żadnych ofiarach śmiertelnych.

Jak czytamy w relacjach świadków (za NHK):

Początkowo myślałem, że to jest jakiś Haloweenowy żart. Potem jednak zobaczyłem tego faceta, który idzie powoli przez metro, bawiąc się zakrwawionym nożem.

Policja oficjalnie nie podała motywu, ale jak podaje New York Post, lokalne media twierdzą, że napastnik "chciał zabić ludzi, żeby mógł trafić do więzienia i zostać skazany na śmierć".

Mężczyzna rozlał łatwopalny płyn w wagonie metra, a następnie go podpalił, tworząc pokaźnej wielkości pożar. Po dokonaniu tego wszystkiego, napastnik usiadł na ławce, paląc papierosa i czekając na policję. Poniżej możecie zobaczyć nagrania z sytuacji:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.