„Milionerzy”: zawodnik poległ na podstawowym pytaniu o silnik spalinowy. Odpowiedzielibyście lepiej?

19.12.2019 09:27
Hubert Urbański w Milionerach|undefined Fot. Bartosz KRUPA/East News

125 000 zł mógł wygrać uczestnik „Milionerów”, gdyby tylko wiedział, jak działa czterosuwowy silnik spalinowy. Złą podpowiedź podsunął mu mechanik, do którego zadzwonił w ramach „telefonu do przyjaciela”.

„Milionerzy” cieszą się nieustannie ogromną popularnością wśród widzów. Zasady teleturnieju są zwodniczo proste: wystarczy odpowiedzieć dobrze na 12 kolejnych pytań, żeby zainkasować okrągły milion złotych.

Nikt nie obiecywał jednak, że pytania będą proste. Przekonują się o tym uczestnicy, którzy wskutek stresu odpowiadają źle na trywialne wydałoby się zagadnienia.

Przeczytaj także

Przekonał się o tym uczestnik milionerów, który stanął przed szansą wygrania 125 tysięcy złotych. Wystarczyło, żeby odpowiedział na proste pytanie o działanie silnika spalinowego.

„Milionerzy”: pytanie o silnik spalinowy za 125 000 zł. Odpowiedzielibyście prawidłowo?

Samochody są częścią naszej codzienności. Jak się okazało, większość z nas nie do końca wie, jak działa napędzający auta silnik spalinowy.

Uczestnik, który stanął przed szansą na wygranie 125 000 zł, usłyszał poniższe pytanie. Jaką odpowiedź obstawiacie?

 

Zawodnik nie był pewien swojej wiedzy, postanowił więc wykorzystać ostatnie koło ratunkowe i zadzwonić do przyjaciela. Połączył się ze swoim ojcem, który jest z zawodu mechanikiem okrętowym. Ten po chwili namysłu jako prawidłową odpowiedź wskazał odpowiedź D: "z tą samą prędkością".

Wiedząc, że nie była to prawidłowa odpowiedź, czy zmienilibyście swój wybór? Czy to jest wasza ostateczna odpowiedź?

 

Jeśli wskazaliście na opcję „A”, czyli odpowiedź „dwa razy wolniej”, stalibyście się w „Milionerach” bogatsi o 125 000 zł. W silniku czterosuwowym przełożenie wałka rozrządu do wałka korbowego wynosi 1:2.

Zobacz także: Co widzi na swoim ekranie prowadzący „Milionerów”? 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.