Minecraft schodzi do lochów - zobaczcie rozgrywkę z najnowszej odsłony kultowej gry

22.08.2019 11:14
Minecraft Dungeons|undefined Fot. źródło: materiały prasowe gry

Minecraft to jedna z najważniejszych gier ostatniej dekady. Po serialu i grze fabularnej przyszedł czas na kolejny spin-off. Tym razem w klimacie Diablo.

"Neverwinter Nights" przez wiele lat był dla mnie nieosiągalnym ideałem. Zwłaszcza gdy chodziło o tytuły spod znaku cRPG. Było (nadal jest) coś magicznego w grze stworzonej przez BioWare. Żaden inny "lochowy" RPG nie umiał dla mnie tego powtórzyć.

Od skończenia tego tytułu szukam kolejnych gier, które przemówią do mnie tak samo wyraźnie. Próbowałem "NN2", "Baldura" czy "Icewind Dale", ale to "Neverwinter" jest nadal moim ulubieńcem.

Uznam to za szalenie ironiczne, jeśli takim tytułem okaże się ostatecznie najnowszy spin-off Minecrafta. W końcu w klockowy hit zacząłem grać dopiero pół roku temu, gdy postanowiłem wspólnie z 6 letnim synem zbudować sobie dom.

Przeczytaj także

Minecraft: Dungeons - 13 minut gameplaya

Do sieci trafiło 13 minut z najnowszej historii ze świata stworzonego przez Mojang AB. Rozgrywka została zaprezentowana podczas tegorocznego Gamescomu.

Co ciekawe, poza faktem, że wszystko jest kwadratowe "Lochy", są tak dalekie od oryginalnego tytułu, jak to możliwe. Deweloperzy opowiedzą nam historię, w której wioska protagonisty jest zaatakowana przez złoli dowodzonych przez Arch-Illagera. Naszym zadaniem jest oczywiście uratowanie naszych bliskich. A robimy to klikając szybko, walcząc mieczem i strzelając z łuku.

Wątpliwe, aby "Dungeons" otrzymał bardzo głęboką historię. Raczej będzie to usprawiedliwienie, aby fani "Minecrafta" mogli pograć sobie w hack'n'slash w znajomym otoczeniu. Zresztą Minecraft nigdy nie starał się opowiadać wielkich historii. Twórcy skupiali się na prostych i ekscytujących wydarzeniach, jakie spotykały graczy. Tak będzie też tym razem.

Premiera gry została zapowiedziana na przyszły rok. Pojawi się na wszystkich istotnych platformach growych: PS4, Xbox One, Nintendo Switch i oczywiście na PCtach.

Zobacz także:  Gracz zbudował całe "The Legend of Zelda" w "Fortnite Creative"

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.