Minecraft za darmo z okazji 10. urodzin gry

08.05.2019 15:55
Minecraft Classic|undefined Fot. zrzut ekranu

Microsoft przygotował dla fanów Minecrafta miłą niespodziankę – we wczesną wersję hitu można teraz grać zupełnie za darmo. Wystarczy wejść na stronę w internecie.

Minecraft to prawdziwy fenomen świata gier. W tytuł, który zaprezentowano po raz pierwszy 17 maja 2009 roku na forum dyskusyjnym, gra dziś 74 mln osób miesięcznie.

Gra miała bardzo skromne początki – powstała jako ćwiczenie programistyczne i było pierwszą aplikacją napisaną przez Notcha. Gdy Minecraft stał się popularny, zainteresował się nim Microsoft, który odkupił prawa do tytułu za 2 mld dolarów i nieustannie rozwija grę.

Pod okiem korporacji z Redmond Minecraft stał się nie tylko dostarczycielem rozrywki, lecz także narzędziem edukacyjnym. Demonstracją tego był między innymi konkurs na zaprojektowanie nowego centrum Warszawy właśnie za pomocą bloków Minecrafta.

Z okazji okrągłej rocznicy Microsoft postanowił wrócić do nostalgicznych, pionierskich czasów Minecrafta, udostępniając za darmo jego wczesną wersję.

Przeczytaj także

Minecraft za darmo. Wersja Classic do uruchomienia w przeglądarce

Minecraft Classic można uruchomić wchodząc na adres classic.minecraft.net – w rozgrywce w jednej instancji gry może uczestniczyć jednocześnie maksymalnie 10 osób.

Microsoft ostrzega, że stary dobry Minecraft rożni się znacznie od dzisiejszego, odpicowanego Minecrafta – zachowano nawet wszystkie błędy, jakie znajdowały się we wczesnej grze.

Jak określa to sam Microsoft, interfejs jest tak brzydki, że „tylko własna matka mogłaby go pokochać”, a do dyspozycji budowniczych są tylko 32 różne klocki.

Zobacz także: >> Minecraft będzie dostępny na Netfliksie jako interaktywny serial <<

Klasyczny Minecraft to nie jedyna gra, która uczci 10. urodziny tytułu. Na konferencji BUILD 2019 zapowiedziano Minecrafta AR, wzorowanego na Pokemon GO.

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.