Można składać preordery na karton od Nintendo za 7 dolarów

Marcin Czajkowski
27.03.2019 12:20
nintendo|undefined Fot. kadr z filmu/Nintendo

Nintendo Okatazuke zapewnia prawdopodobnie najmniej zabawy ze wszystkich akcesoriów Nintendo Labo. Rozgrywka odbywa się w rzeczywistości, a polega na sprzątaniu zestawu Labo do kartonu. Metodą KonMario.

Plotki okazały się prawdą. Nintendo pokazało karton Okatazuke (z jap. sprzątać), służący do przechowywania zestawu Labo. Kiedy japońska firma zaprezentowała kartonowe akcesoria, pudełko do ich przetrzymywania było jedynym brakującym ogniwem. Oczywiście, można poprosić o darmowy karton z lokalnego spożywczaka, ale to nie to samo. Nintendo Okatazuke dołącza do szerokiej oferty gier i akcesoriów na Switcha.

Nintendo Okatazuke - ruszyły preordery

Nowy produkt Nintendo jest zaprojektowany specjalnie, aby pomieścić wszystkie akcesoria Labo. Do jednego kartonu wchodzi jeden z takich zestawów, trzeba go tylko ułożyć jak Tetrisa. Aby schować cztery, dostępne obecnie, zestawy, potrzebować będziemy czterech kartonów.

Będzie się to wiązać z niemałymi wydatkami, bo każdy Okatazuke dostępny jest w cenie 800 jenów, co daje ok. 30 zł. Nintendo umożliwia też złożenie zamówienia przedpremierowego, a pierwsze kartony dotrzeć mają do użytkowników 20 kwietnia. Działanie urządzenia pokazano na filmie:

Kartonowe akcesoria Nintendo

Projekt Nintendo Labo okazał się chyba sukcesem, bo japońska firma zdecydowała się na zrobienie swoich gogli VR również z papieru. Nintendo nie będzie ograniczać się do gogli, bo w wirtualnej rzeczywistości możemy też grać patrząc w maskę słonia, lub tył ptaka.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.