Muzyka z tłumika Porsche 911 GT3

Michał Tomaszkiewicz
29.01.2016 17:04
Muzyka z tłumika Porsche 911 GT3 Fot. www.porsche-design.com

Porsche Design przygotowało soundbar dla miłośników muzyki – dźwięk emitowany jest przez rury wydechowe pochodzące z modelu 911 GT3.

Tłumik wzmocnionego w stosunku do zwykłego Porsche 911 modelu nie jest tylko obudową – służy jako komora akustyczna, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie ciekawej barwy dźwięku.

Soundbar stawia na głowie pierwotne funkcje użytych podzespołów. W rezultacie otrzymaliśmy głębsze i wyraźnie głośniejsze brzmienie. W skrócie: więcej mocy.

Opracowany przez Porsche Design zestaw odgrywa muzykę w trybie 2.1 (dwa głośniki główne plus jeden niskotonowy); dzięki systemowu DTS Surround możliwe jest otrzymanie wirtualnego dźwięku przestrzennego.

Soundbar 911 oferuje 200 W mocy. Wyposażony jest w 2cyfrowe wejścia (koncentryczne i optyczne) oraz 1 analogowe (cinch). Muzykę można także przesyłać bezprzewodową, korzystając z możliwości protokołu aptX (zwiększającą jakość transmitowanych danych).

Wśród wymienianych przez Porsche Design funkcji soundbara wymieniany jest jeszcze LipSync, pozwalający na dokładne synchronizowanie dźwięku. Może się to przydać chociażby podczas oglądania filmu, który rzucany jest bezprzewodowo na wybrany wyświetlacz. W takich przypadkach obraz nie zawsze odgrywany jest w zgodzie z dźwiękiem.

W komplecie (ważącym 19 kg) znajduje się pilot zdalnego sterowania.

foto: www.porsche-design.com Fot. foto: www.porsche-design.com

Wykonany z tłumika Porsche 911 GT3 soundbar został wyceniony na 2900 euro. Jak czytamy na stronie Porsche Design, ze względu na duże zainteresowanie urządzeniem, dostawy rozpoczną się w marcu 2016 roku.

Soundbar 911 nie jest ani pierwszą, ani najdroższą realizacją pomysłu przekształcenia części samochodu na zestaw głośnikowy. Za 8500 dolarów można zakupić przeznaczoną dla iPhone’a stację dokującą, wykonaną z kolektora dolotowego wybranego przez kupującego silnika V8 z Formuły 1.

Jaka muzyka brzmiałaby na takich głośnikach najlepiej?

Soundbary - nowa jakoś telewizji

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.