Nadchodzi nowa generacja Pokemon. Oto pierwszy zwiastun gier Scarlet i Violet

28.02.2022 12:51
Nadchodzi nowa generacja Pokemon. Oto pierwszy zwiastun gier Scarlet i Violet Fot. materiały prasowe/The Pokemon Company

Po niecałych 3 latach od debiutu gier Pokemon Sword/Shield, Game Freak przedstawiło światu kolejną, 9. generację gier o kieszonkowych stworkach. Zobaczcie zwiastun produkcji opatrzonych tytułami Scarlet i Violet.

Pokemon Scarlet i Violet - zobaczcie zwiastun nowej generacji

Podczas ostatniego Pokemon Day/Pokemon Presents (27 lutego 2022 roku), Game Freak i The Pokemon Company podzieliło się sporą ilością nowych informacji dot. ich produkcji. Twórcy zdradzili m.in., że w Pokemonach Shining Pearl/Brilliant Diamond będziemy mogli zdobyć Shaymina, Legends Arceus doczeka się aktualizacji, a do Unite dołączy stalowo-smoczy Duraladon, który będzie pełnił rolę Attackera.

Polecamy

Cała prezentacja zakończyła się natomiast zwiastunem i oficjalną zapowiedzią gier Pokemon Violet i Scarlet. Te mają nas zabrać do nowego regionu, który na pierwszy rzut oka inspirowany jest Hiszpanią/Portugalią i może trochę Włochami. 

Jego nazwa na razie jest nieznana, mogliśmy jednak zobaczyć nowe modele znanych stworków (jak chociażby Pikachu) na bagnach, pustyniach, czy plażach, a także duże miasto i dworek, który na pierwszy rzut oka wygląda jak laboratorium nowego profesora.

Całość kończyła się natomiast bombastycznym motywem muzycznym z Pokemon i prezentacją nowych starterów - tymi są roślinny Sprigatito, ognisty Fuecoco, a także wodny Quaxly. Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź Pokemon Scarlet i Violet:

Polecamy

Produkcja po ciepło przyjętym spin-offie Legends Arceus ma być powrotem do klasycznej rozgrywki znanej od pierwszej generacji gier Pokemon. Raczej nie czeka na nas rewolucja, bo Scarlet i Violet na pierwszy rzut oka wyglądają jak bardziej dopracowane wersje Sword/Shield. Przynajmniej pod względem graficznym - nie wiemy, czy Game Freak wprowadzi jakieś zmiany do mechaniki.

O tym przekonamy się w ciągu kilku nadchodzących miesięcy - The Pokemon Company potwierdziło bowiem, że gry Scarlet i Violet zadebiutują w sprzedaży już jesienią 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.