Najbardziej niezawodne SUV-y według raportu GTU

22.02.2016 10:47
Najbardziej niezawodne SUV-y według raportu GTU Fot. materiały prasowe

W 2015 roku w Europie po raz pierwszy w historii najchętniej kupowanymi nowymi samochodami były SUV-y. Które crossovery na rynku wtórnym mogą się pochwalić najlepszą trwałością?

Badania mające na celu wykazanie statystycznie najbardziej i najmniej usterkowych aut przeprowadziła niemiecka organizacja rzeczoznawców o nazwie GTU, świadcząca podobne usługi, co np. Dekra. Przygotowali oni specjalne zestawienie opracowane na podstawie ponad 5 milionów przeprowadzonych badań technicznych, decydujących o tym, czy dane samochody będą dopuszczone do ruchu publicznego.

Okazuje się, że wciąż w kategorii pojazdów w wieku do 3 lat prym wiedzie Mazda CX-5. Bezawaryjnością na wysokim poziomie mogą się pochwalić także kolejno: Mercedes GLK, Audi Q3, Audi A5 i Mercedes GL.

Wysoko uplasowały się niemieckie auta wśród pojazdów 4- i 5-letnich – to zestawienie zdominowało BMW X1, które znalazło się przed Audi Q5, Mini Countrymanem, Mercedesem GLK i Volvo XC60.

W kategorii wiekowej 6- i 7-letnich samochodów kolejne miejsca okupują: Audi Q5, Volvo XC60, Mercedes GLK, Porsche Cayenne i Subaru Forester.

Spośród 8- i 9-letnich aut wyróżniono: Porsche Cayenne, Toyotę RAV4, Suzuki SX4, Subaru Forestera i Audi Q7.

Kategorię wiekową najbardziej niezawodnych ponad 9-letnich pojazdów otwiera Porsche Cayenne, które uprzedziło takie auta jak Toyotę RAV4, Subaru Forestera, BMW X3 i Hondę CR-V.

Analizując te wyniki, za najtrwalsze samochody można uznać te, produkowane przez marki niemieckie i japońskie. Jedynie dwa razy dało o sobie znać szwedzkie Volvo i raz brytyjskie Mini – będące własnością BMW.

Czas pokaże jak to będzie się kształtować w przyszłości – w końcu nowych aut w tym segmencie przybywa. Do rywalizacji wkraczają między innymi Jaguar z modelem F-Pace, Maserati z Levante, Lamborghini z Urusem, a także Seat z Atecą.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.